Tanie linie lotnicze Ryanair ogłosiły rozkład lotów na zimę 2018/19. W tym roku Ryanair zaoferuje prawie 60 nowych tras i planuje obsłużyć 11 mln pasażerów. Łącznie irlandzki przewoźnik zaoferuje w tym roku ponad 200 tras z Polski.
– Rok 2018 jest dla nas rekordowy pod względem nowych tras. W siatce połączeń Ryanaira znajdzie się prawie 60 nowych kierunków, a nowości pojawią się prawie na wszystkich polskich lotniskach. Od sezonu zimowego zaproponujemy również podróże do kolejnego, egzotycznego kraju – Jordanii. W tym roku Ryanair obsłuży w Polsce ponad 11 mln pasażerów. Nasi klienci mogą zarezerwować loty w najniższych cenach, aż do marca 2019 roku – tłumaczy Juliusz Komorek, członek zarządu ds. regulacyjnych i prawnych w Ryanairze.
Największym portem Ryanaira jest podwarszawskie lotnisko w Modlinie. W 2018 roku do obecnych dołączą trzy nowe trasy na lato: Burgas, Pescara, Rimini oraz na zimę – do Ammanu w Jordanii (2 razy w tygodniu). Nowościami w sezonie zimowym będą także Cagliari i Saloniki (2 razy w tygodniu). Od zimy będzie również więcej lotów do Brukseli (9 razy tygodniowo) i Edynburga (4 razy tygodniowo). Przewoźnik chce w tym roku obsłużyć z Modlina 3,1 mln pasażerów.
Ze stołecznego Lotniska Chopina Ryanair zaproponuje jedną nową trasę do Szczecina (codziennie latem i 6 razy w tygodniu zimą), chcąc przy tym przewieźć 100 tys. pasażerów rocznie.
Na lotnisku w Krakowie nowością będzie Burgas, natomiast w sezonie letnim: Ateny, Barcelona, Berlin, Frankfurt, Glasgow, Gӧteborg, Lizbona, Malmo, Marrakesh, Marsylia, Neapol, Norymberga, Praga, Sewilla i Tel Awiw. Jedną, zimową trasą będzie Amman (2 razy w tygodniu). Od zimy pojawi się także więcej lotów do Dublina (9 razy tygodniowo) i Edynburga (5 razy tygodniowo). Łącznie Ryanair z Krakowa zaoferuje 57 tras latem i 52 zimą, z prognozą przewiezienia 3,3 mln pasażerów w ciągu roku.
W Porcie Lotniczym Wrocław Ryanair otwiera na lato 3 nowe trasy: Ateny (2 razy w tyg.), Faro i Podgorica (1 raz w tyg.). Pojawi się również 8 nowości w sezonie letnim: Bruksela Ch., Edynburg, Gdańsk, Leeds, Neapol, Oslo T, Palermo, Tel Awiw. Od zimy przewoźnik zwiększy również liczbę lotów do Tel Awiwu, do dwóch tygodniowo. Z Wrocławia będą zatem 33 trasy latem i 27 zimą, z prognozowaną wysokością przewozów na 1,4 mln pasażerów.
Z kolei z Portu Lotniczego Gdańsk Ryanair wystartuje z nową trasą do Aten (2 razy w tygodniu), pojawią się także trzy nowości w sezonie letnim: Aarhus, Tel Awiw, Wrocław oraz dwie w zimowym do Alicante i Pizy (2 razy w tyg.). Od zimy będzie również więcej lotów do Londynu i Mediolanu Bergamo. Łącznie to 20 tras zimą i 23 latem oraz prognoza na 1,2 mln pasażerów rocznie.
Na nowe trasy można także liczyć w Poznaniu. Z portu lotniczego w Wielkopolsce polecimy do sześciu nowych miejsc w lecie: do Aten, Billund, Castellon, Madrytu, Oslo T. i Tel Awiwu. Od zimy pojawi się też więcej lotów do Dublina (5 razy w tyg.), co daje łączną liczbę 12 tras i prognozę na 650 tys. pasażerów w ciągu roku.
Nowości pojawią się również w innych polskich miastach. Z Rzeszowa będzie można polecieć do Aten, Burgas i Glasgow, z Katowic do Aten, Edynburga i Mediolanu, z Łodzi do Aten, ze Szczecina do Edynburga, a z Bydgoszczy do Londynu Luton.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem
zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów
zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji
handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu
w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z
siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.