Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Poznań świętuje 10-lecie funkcjonowania bazy Wizz Air


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-01-31 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań świętuje 10-lecie funkcjonowania bazy Wizz Air
fot. Port Lotniczy Poznań-Ławica
Poznańskie lotnisko świętuje dziś dziesięciolecie istnienia bazy operacyjnej Wizz Air w porcie. Przez ten czas samolotami przewoźnika z Ławicy podróżowało około 4 milionów pasażerów.
I choć poznańskie lotnisko z wieloletniej współpracy może być dumne, warto nadmienić, że w ciągu wszystkich tych lat przewoźnik zdołał zbazować tu jedynie dwa samoloty. W bazie przewoźnika pracuje 78 osób. Co istotne, w tym roku kończy się również umowa między przewoźnikiem a lotniskiem. Warunki nowej umowy i dalsze losy bazy leżą w rękach zarządu lotniska.

Pierwszy lot Wizz Air z Poznania odbył się we wrześniu 2005 roku. Od tego czasu ponad cztery miliony pasażerów skorzystało z niskokosztowej oferty linii w poznańskiej siatce połączeń. Z ostatnio ogłoszonymi lotami do Rejkiawiku i Dortmundu, które zostaną uruchomione w marcu, Wizz Air oferuje 12 tras do 9 krajów z Portu Lotniczego Poznań-Ławica. W 2018 roku w ofercie Wizz Aira na loty z oraz do Poznania jest 700 000 miejsc w sprzedaży, co stanowi wzrost o 20 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem.

Rok 2017 poznańskie lotnisko zamknęło z wynikiem 1,8 mln obsłużonych pasażerów. W bieżącym roku prognozy mówią o ponad 2 mln obsłużonych osób, ale na tak dobry wynik przeważający wpływ będzie miała świeżo uruchomiona na lotnisku baza Ryanaira. Przewoźnik uruchomił z lotniska siedem nowych połączeń. 30 stycznia uruchomił zaś trasę na Korfu, która obecnie obsługiwana jest raz w tygodniu. W maju połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu. Od marca Ryanair będzie również latał między stolicą Wielkopolski a Bergamo.

Poza Poznaniem Wizz Air oferuje loty z 7 lotnisk w Polsce: z Warszawy, Katowic, Gdańska, Wrocławia, Lublina, Szczecina oraz portu Olsztyn-Mazury. W minionym roku Wizz Air przewiózł 8,1 mln pasażerów na trasach w polskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 17 proc. w stosunku do 2016 roku. Wraz z 19 nowymi trasami uruchomionymi w 2018 roku polska siatka połączeń przewoźnika liczy 164 trasy do 30 krajów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
PAŻP: Nowa wieża kontroli ruchu w Krakowie już działa

Infrastruktura i lotniska

PAŻP: Nowa wieża kontroli ruchu w Krakowie już działa

Justyna Urbaniak 31 stycznia 2018

Katowice: Prognozy wskazują, że w 2018 roku obsłużymy 4,5 mln podróżnych

Infrastruktura i lotniska

Katowice: Prognozy wskazują, że w 2018 roku obsłużymy 4,5 mln podróżnych

Justyna Urbaniak 22 stycznia 2018

Gdańsk Airport z 15-proc. wzrostem za 2017 rok

Infrastruktura i lotniska

Gdańsk Airport z 15-proc. wzrostem za 2017 rok

Justyna Urbaniak 19 stycznia 2018

 

 

 

 

 

 

współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS