Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Komorek (Ryanair): To Ryanair jest narodowym przewoźnikiem w Polsce, nie PLL LOT


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-02-14 12:36
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Komorek (Ryanair): To Ryanair jest narodowym przewoźnikiem w Polsce, nie PLL LOT
fot. Ryanair
– W Modlinie nie ma już miejsca na wzrost liczby pasażerów – potrzebujemy rozbudowy, finansowanie jest załatwione, ale jest blokowane przez Państwowe Porty Lotnicze. Ubolewamy nad tą sytuacją, zawierucha wokół Modlina to jedyna rzecz, która psuje wizerunek polskiego transportu lotniczego – w mocnych słowach mówił podczas konferencji prasowej Juliusz Komorek, członek zarządu Ryanair. W tym roku tani przewoźnik zaoferuje 200 tras z Polski.
Irlandzki przewoźnik pozostaje w Polsce numerem jeden, przewożąc w tym roku 11 mln pasażerów. W 2018 roku Ryanair zaoferuje z naszego kraju 60 nowych tras, a wszystkich łącznie będzie ich aż 200. – To trzykrotność oferowania naszego narodowego przewoźnika Polskich Linii Lotniczych LOT – podkreśla Juliusz Komorek, członek zarządu Ryanaira. – Wolałbym nie używać sformułowania „narodowy przewoźnik”, bo uważam, że to Ryanair jest narodowym przewoźnikiem w Polsce, ma więcej tras – podkreślił dobitnie Juliusz Komorek.

Ryanair murem za rozbudową

Zgromadzony podczas konferencji prasowej zarząd Ryanaira nie krył rozczarowania obecną sytuacją, związaną z zamieszaniem wokół lotniska w Modlinie. Jak wiadomo, podwarszawski port lotniczy, który jest całkowicie zdominowany przez taniego przewoźnika z Irlandii, wciąż czeka na potwierdzenie kredytu na rozbudowę. Na to jednak nie chce wciąż wyrazić zgody jeden ze współudziałowców, Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze, a zarazem właściciel Lotniska Chopina.

– Ubolewamy nad tą sytuacją, zawierucha wokół Modlina to jedyna rzecz, która psuje wizerunek polskiego transportu lotniczego. W tym roku z Modlina będziemy oferować 53 trasy, a byłoby ich o 25 więcej, gdyby lotnisko zostało rozbudowane. Podwoilibyśmy również liczbę obsługiwanych pasażerów – mówił Juliusz Komorek.

Jak dodał, Ryanair wyraził w tej sytuacji zainteresowanie przeniesieniem pewnych tras na Lotnisko Chopina, nie doczekał się jednak odpowiedzi ze strony LOT-u i PPL-u. Sprawa Modlina, blokowanego przez Lotnisko Chopina, trafiła do departamentu konkurencji Unii Europejskiej, gdzie czeka na rozpatrzenie. – To bardzo przykre, że miasto, które potrzebuje rozwoju turystyki, nie może przyjąć kolejnych podróżnych, turystów – argumentował Komorek.

Przedstawiciel Ryanaira podkreślił, że przewoźnik został zmuszony do zawieszenia tras pomiędzy Warszawą a Wrocławiem i Gdańskiem. – To działanie na szkodę konkurenta, ale także konsumentów – grzmiał Juliusz Komorek.

Ryanair Sun czeka na koncesję

Tymczasem nowa, czarterowa linia lotnicza irlandzkiego przewoźnika, Ryanair Sun czeka na uzyskanie koncesji, którą przygotowuje Urząd Lotnictwa Cywilnego. Wedle słów Juliusza Komorka, dokument ma być gotowy na przełomie marca i kwietnia. Czarterowa linia lotnicza będzie miała cztery bazy – we Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i w Warszawie oraz – łącznie w Polsce – 5 samolotów.

Maszyny będą przeznaczone na trasy TUI i Grecos Holiday, a główne kierunki Ryanair Sun to Grecja, Hiszpania, Włochy i Bułgaria, ale na liście tras przewoźnika znalazły się takie destynacje jak np. Split oraz wiele połączeń w Europie Środkowo-Wschodniej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Hiszpanie chcą pozwać Ryanaira

Biznes i przemysł

Hiszpanie chcą pozwać Ryanaira

Magdalena Wosińska 08 lutego 2018

Ryanair: 12 proc. zysku w III kwartale

Biznes i przemysł

Ryanair: 12 proc. zysku w III kwartale

Magdalena Wosińska 05 lutego 2018

Niemieccy i irlandzcy piloci Ryanaira też zapowiadają strajki

Biznes i przemysł

Niemieccy i irlandzcy piloci Ryanaira też zapowiadają strajki

Magdalena Wosińska 13 grudnia 2017

 

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

11 grudnia 2018

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

Infrastruktura i lotniska

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

11 grudnia 2018

LAW nawiązuje współpracę z PPL

Prawo i polityka

LAW nawiązuje współpracę z PPL

11 grudnia 2018

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

Prawo i polityka

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

11 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5