Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

ULC: Wszystkie lotniska z unijnym certyfikatem


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-01-02 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ ULC

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ULC: Wszystkie lotniska z unijnym certyfikatem
fot. Port Lotniczy Wrocław
Wszystkie lotniska, zobligowane na podstawie rozporządzenia Komisji Europejskiej do konwersji certyfikatów krajowych na certyfikaty Unii Europejskiej, przeszły proces pomyślnie, zgodnie z harmonogramem unijnym – informuje Urząd Lotnictwa Cywilnego.
W Rejestrze Lotnisk Cywilnych jest 15 lotnisk użytku publicznego, podlegających certyfikacji zgodnie z wymaganiami rozporządzenia Komisji (UE) Nr 139/2014, w tym dwa uzyskały odstępstwa od wymogów rozporządzenia w związku z tym, że nie obsługują powyżej 10 tys. pasażerów rocznie – chodzi o lotnisko Radom-Sadków i Olsztyn-Mazury.

W kwietniu 2015 roku przeprowadzono pierwszą konwersję certyfikatu zgodnie z przepisami rozporządzenia Komisji (UE) Nr 139/2016 lotniska Bydgoszcz-Szwederowo. W 2016 roku konwersje certyfikatów przeszły kolejne lotniska: Kraków-Balice, Rzeszów-Jasionka, Katowice-Pyrzowice, Port Lotniczy Gdańsk, Lotnisko Chopina oraz Port Lotniczy Lublin.

Z kolei w ubiegłym roku przeprowadzono 7 konwersji certyfikatów lotnisk: Zielona Góra-Babimost, Poznań-Ławica, Warszawa/Modlin, Wrocław-Strachowice, Łódź-Lublinek, Szczecin-Goleniów oraz Olsztyn-Mazury – z wręczeniem certyfikatu zaplanowanym na styczeń 2018 roku. To ostatnie również przystąpiło w 2017 roku do procesu konwersji certyfikatu krajowego na certyfikat wydany na podstawie rozporządzenia Komisji (UE) Nr 139/2014. Postępowanie to dobiega końca i wydanie certyfikatu planowane jest na styczeń 2018 roku.

Certyfikaty zostały wydane bezterminowo. Zgodnie z przepisami przywołanego rozporządzenia lotniska, które uzyskały certyfikat UE, zostały objęte stałym cyklem nadzoru, którego długość i zakres określa się na podstawie analizy ryzyka dla danego lotniska.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

11 grudnia 2018

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

Infrastruktura i lotniska

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

11 grudnia 2018

LAW nawiązuje współpracę z PPL

Prawo i polityka

LAW nawiązuje współpracę z PPL

11 grudnia 2018

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

Prawo i polityka

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

11 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5