Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Lotnisko Chopina: Duże szanse, by na koniec roku przekroczyć 15,5 mln obsłużonych pasażerów


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2017-12-07 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Lotnisko Chopina

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lotnisko Chopina: Duże szanse, by na koniec roku przekroczyć 15,5 mln obsłużonych pasażerów
fot. Lotnisko Chopina
Lotnisko Chopina po raz kolejny odnotowało dwucyfrowy, miesięczny wzrost liczby pasażerów. W listopadzie było ich tu o 20 proc. więcej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. Dzięki takim wzrostom rokowania na zakończenie roku wyglądają niezwykle obiecująco, a liczba podróżnych ma zgodnie z prognozami przekroczyć 15,5 mln.
W okresie od stycznia do końca listopada Lotnisko Chopina odprawiło 14,6 mln pasażerów. Jest to liczba o ponad 23 proc. wyższa niż w roku ubiegłym. Oznacza to, że już w drugim tygodniu grudnia możemy spodziewać się 15 milionowego pasażera, a na koniec roku łączna liczba wszystkich odprawionych osób prawdopodobnie przekroczy 15,5 mln.

W listopadzie na Lotnisku Chopina odprawiono ok. 1 mln 151 tys. osób. Od początku roku w ruchu międzynarodowym podróżowało ok. 12 mln 664 tys. osób (wzrost o 20 proc.), a w ruchu krajowym 1 mln 967 tys. osób (wzrost o 54 proc.).

– Lotnisko Chopina ani na chwilę nie zwalnia tempa rozwoju. W grudniu otwarte zostało połączenie PLL LOT do Berlina, Qatar Airways już wkrótce wprowadzi dodatkową, drugą rotację do Dohy, a pod koniec roku Ural Airlines połączy Warszawę z portem Moskwa Domodiedowo – mówi Hubert Wojciechowski, dyrektor Biura Marketingu i PR Lotniska Chopina. – W przyszłym roku planowane są takie połączenia, jak Bordeaux, Norymberga, Kowno, czy Singapur. Te nowe kierunki potwierdzają fakt postrzegania Lotniska Chopina jako atrakcyjnego portu przesiadkowego.

Lotnisko Chopina jest w swojej kategorii najszybciej rozwijającym się lotniskiem w całej Unii Europejskiej. To kategoria lotnisk obsługujących 10-25 mln pasażerów rocznie. Szanse na to, że w tym roku stołeczny port przebije w statystykach lotnisko w Pradze są olbrzymie.

W 2016 roku port im. Fryderyka Chopina w Warszawie obsłużył 12,8 mln pasażerów, o 14,4 proc. więcej niż w 2015 roku. Do listopada było to już 14,6 mln osób. Dla porównania, praski port za cały ubiegły rok odnotował 13,7 mln podróżnych.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
ORLEN Aviation: Wyjątkowo udany sezon

Biznes i przemysł

ORLEN Aviation: Wyjątkowo udany sezon

Łukasz Malinowski 07 grudnia 2017

Radom stara się o przejęcie lotów nocnych z Lotniska Chopina

Infrastruktura i lotniska

Radom stara się o przejęcie lotów nocnych z Lotniska Chopina

Justyna Urbaniak 04 grudnia 2017

LOTAMS wykonuje obsługę liniową Boeinga 737 MAX

Infrastruktura i lotniska

LOTAMS wykonuje obsługę liniową Boeinga 737 MAX

inf.pras/redakcja 04 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS