Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Zielona Góra: Rekordowy kwartał i sukces połączeń do Turcji


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-10-20 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zielona Góra: Rekordowy kwartał i sukces połączeń do Turcji
fot. Witold Urbanowicz
Trzeci kwartał na zielonogórskim lotnisku był prawie trzykrotnie lepszy pod względem liczby pasażerów niż każdy z dwóch poprzednich. Od lipca do września tego roku port lotniczy obsłużył 11081 osób, co oznacza, że udało się wypracować ponad 83 proc. ruchu sprzed pandemii.
Tylko we wrześniu lubuskie lotnisko odwiedziło 3145 podróżnych. To o prawie 30 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego oraz ok. 28 proc. mniej względem tegorocznego sierpnia, czyli czasu szczytu wakacyjnego.

– Ponad trzy tysiące pasażerów w ubiegłym miesiącu to dobry wynik, który jest przede wszystkim efektem atrakcyjniejszej siatki połączeń, rozbudowanej jeszcze przed sezonem letnim – wyznał Andrzej Klewiado, rzecznik PPL. – Cieszymy się z tak dobrego finału sezonu wakacyjnego i mamy nadzieję, że czwarta fala pandemii dla transportu lotniczego nie będzie już tak groźna, jak trzy poprzednie – dodał Klewiado.

We wrześniu pasażerowie połączeń czarterowych stanowili prawie 43 proc. wszystkich odprawionych na lotnisku w Zielonej Górze. Sukcesem tu okazały się połączenia do Turcji realizowane przez Freebird. Dużym zaskoczeniem był prawie 10-procentowy wzrost liczby podróżnych w lotach czarterowych względem lipca, czyli początku sezonu wakacyjnego.

Na trasach krajowych podróżowały 1704 osoby. Zdecydowana większość z nich – bo aż 1699 – wybrała połączenia regularne pomiędzy Zieloną Górą a Warszawą realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Na kierunki zagraniczne zdecydowało się 1441 podróżnych. W przypadku kierunków zagranicznych szczególnym zainteresowaniem cieszyły się połączenia do Chorwacji.

We wrześniu padł rekord dekady, jeśli chodzi o liczbę operacji lotniczych – wykonano 338 startów i lądowań. To przede wszystkim efekt coraz większego zainteresowania lotami szkoleniowymi oraz General Aviation, które bardzo dobrze rozwijają się na lubuskim lotnisku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Sierpień bardzo dobrym miesiącem dla lotniska w Zielonej Górze

Infrastruktura i lotniska

Sierpień bardzo dobrym miesiącem dla lotniska w Zielonej Górze

inf. pras 17 września 2021

Zielona Góra: Rekordowy lipiec, dziesięć razy więcej pasażerów międzynarodowych

Pasażer i linie lotnicze

Zielona Góra: Rekordowy lipiec, dziesięć razy więcej pasażerów międzynarodowych

Rafał Dybiński 05 sierpnia 2021

Apel prezesów lotnisk o uproszczenie procedur wjazdowych do Polski

Prawo i polityka

Apel prezesów lotnisk o uproszczenie procedur wjazdowych do Polski

Rafał Dybiński 04 sierpnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5