Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Wyniki Grupy Lufthansy za styczeń 2019 roku


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-02-18 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ prtl.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wyniki Grupy Lufthansy za styczeń 2019 roku
fot. Piotr Bożyk
W styczniu 2019 linie lotnicze Grupy Lufthansa przetransportowały około 9,1 mln pasażerów, tj. więcej o 4,8% licząc rok do roku. Dla porównania w rekordowym dla naszego narodowego przewoźnika zeszłym roku PLL LOT przewiózł "tylko" 8,8 mln podróżnych. Widać na tym przykładzie o ile większy jest gracz, który w zeszłym roku był na pierwszym miejscu wśród europejskich linii lotniczych. 
W pierwszym miesiącu tego roku oferowanie w Grupie Lufthansy mierzone w  ASK – Available Seat Kilometre (dostępny pasażerokilometr)  wzrosło o 7,3 procent r/r/ Sprzedaże w tym czasie zwiększyła się o 8,1 procent r/r. Współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wzrósł nieznacznie o 0,6 procent do 76,2 procent. 

Oferowanie pojemności cargo było większe od analogicznego okresu 2018 roku o 7,0 procent. Tak szybki wzrost oferowania przełożył się na spadek  przewiezionego frachtu. Sprzedaż tego liczona w RTK (Revenue Tonne Kilometer - liczba tonokilometrów) zmniejszyła się licząc rok do roku o 5 procent. Spadł też współczynnik wykorzystania pojemności na cargo o 7,5 punktów do 59,1 procent.

Wyniki poszczególnych linii

Linie sieciowe, w tym Lufthansa German Airlines, SWISS i Austrian Airlines przewiozły w styczniu 6,7 miliona pasażerów, tj. o 3,7 procent więcej, niż w poprzednim roku. W porównaniu z styczniem oferowanie w pierwszym miesiącu 2019 było wyższe o 6,1 procent, sprzedaż  zaś wzrosła o 7,0% r/r. Współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wzrósł o 0,7 punktu procentowego do 76,5 procent. 

W styczniu najwięcej pasażerów odprawiono z hubów w Zurychu i Wiedniu: 7,9 procent więcej (Zurych) i o 7 procent więcej (Wiedeń). W Monachium ruch zwiększył się licząc rok do roku o 2,5 procent a we Frankfurcie o 1,1 procent. Oferowanie w tym czasie urosło w Monachium o 14,6 procent, w Zurychu o 10,8 procent, w Wiedniu o 8,2 procent a we Frankfurcie pozostało niemal bez zmian (wzrost o ledwie 0,2 procent). 

Wyniki Lufthansy

Lufthansa German Airlines przewiozły w styczniu 4,6 mln pasażerów, co przełożyło się na  wzrost o 1,8 procent, w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Wzrostowi oferowania o 4,3 procent odpowiadał wzrost sprzedaży o 4 procent. Współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wyniósł 76,4 procent, co stanowiło spadek o 0,2 punktu procentowego poniżej poziomu z poprzedniego roku. 
Wyniki Eurowings  

Linie Eurowings (w tym Brussels Airlines) przetransportowały w styczniu 2019 roku około 2,3 mln pasażerów, w tym 2,1 mln osób na połączeniach krótkodystansowych, oraz 262.000 na rejsach długodystansowych, co oznaczało wzrost o 8,3 procent, w porównaniu z rokiem poprzednim.

Oferowanie

Oferowanie w styczniu było o 13,4 procent wyższe, niż w roku ubiegłym, podczas gdy sprzedaż miejsc wzrosła o 13,7 procent, co przyniosło wzrost współczynnika wykorzystania miejsc pasażerskich o 0,2 punktu procentowego do 75,0 procent. 

Na połączeniach krótkodystansowych linie lotnicze zwiększyły oferowanie o 13,6 procent oraz sprzedaż o 13,5 procent. Odnotowano jednak spadek współczynnika wykorzystania miejsc pasażerskich o 6,1 punktu procentowego. Współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich na rejsach długodystansowych wzrósł o 0,6 punktu procentowego do 83,4 procent licząc rok do roku, przy wzroście oferowania o 13 procent i 13,9 procent wzroście sprzedaży w stosunku do początku 2018 roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lufthansa: Pół miliarda euro na odszkodowania w 2018 roku

Biznes i przemysł

Lufthansa: Pół miliarda euro na odszkodowania w 2018 roku

Aleksander Domański 05 lutego 2019

Lufthansa zamawia 16 dodatkowych samolotów

Pasażer i linie lotnicze

Lufthansa zamawia 16 dodatkowych samolotów

Justyna Urbaniak 09 maja 2018

Rozwój Eurowings zmniejsza zysk Lufthansy

Biznes i przemysł

Rozwój Eurowings zmniejsza zysk Lufthansy

Magdalena Wosińska 26 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5