Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Wkrótce ruszą połączenia autobusowe między Słowacją a rzeszowskim lotniskiem


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-04-13 12:29
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wkrótce ruszą połączenia autobusowe między Słowacją a rzeszowskim lotniskiem
fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
Już za dwa tygodnie PLL LOT zainaugurują regularne połączenia z lotniska Rzeszów-Jasionka do Nowego Jorku. Wraz z uruchomieniem trasy transatlantyckiej, ruszą również połączenia autobusowe na podkarpackie lotnisko ze słowackich Koszyc.
Autobus wyruszy z Koszyc, ale po drodze zatrzyma się również w takich miejscowościach jak Preszow, Barwinek, Krosno i Rzeszów, by ostatecznie dotrzeć do lotniska. Przewoźnik realizujący połączenia przewiduje ulgi dla grup, młodzieży i seniorów. Kursy powrotne na Słowację mają być ułożone tak, by mogli z nich skorzystać również pasażerowie wracający samolotem z Tel Avivu.

W projekt zaangażowane będą organizacje turystyczne – Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna PROT i jej słowacki odpowiednik KCOR.

Porozumienie w sprawie uruchomienia połączeń między Słowacją a lotniskiem Rzeszów-Jasionka podpisano już w lutym. Aby rozpromować połączenie, planowane jest przeprowadzenie działań marketingowych.

Ze wstępnych deklaracji wynika, że bilet z Koszyc do rzeszowskiego lotniska i z powrotem ma kosztować 33 euro. W jedną stronę cena sięgnie 18 euro.

Uruchomienie połączenia do Nowego Jorku to ważne wydarzenie dla całego regionu podkarpackiego. Dlatego, poza uruchomieniem połączeń autobusowych między Słowacją a polskim lotniskiem, planowane są również inwestycje m.in. dotyczące dostosowania lotniska do obsługi transatlantyckiej trasy. W lutym województwo podkarpackie podjęło decyzję o przekazaniu 6 mln zł na zakup 60 tys. udziałów w lotniskowej spółce. Dla przedstawicieli województwa jasne jest bowiem, że wraz z rozpoczęciem obsługi lotów do USA rozpocznie się również obsługa cargo na tej trasie. Na razie skala będzie niewielka, bo sięgać będzie 10 ton frachtu, ale być może w przyszłości wpłynie to na uruchomienie pełnego transportu towarów drogą lotniczą.

Podkarpackie planuje także pozyskać fundusze unijne, aby zrealizować budowę systemu Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej. Ma ona prowadzić m.in. do Portu Lotniczego Rzeszów–Jasionka. Pozyskano już dofinansowanie na tabor kolejowy. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Rzeszów-Jasionka: Na lotnisku testowany jest system rejestracji samolotów

Infrastruktura i lotniska

Rzeszów-Jasionka: Na lotnisku testowany jest system rejestracji samolotów

Justyna Urbaniak 12 kwietnia 2018

Rzeszów: Wzrost liczby pasażerów w lutym

Infrastruktura i lotniska

Rzeszów: Wzrost liczby pasażerów w lutym

Justyna Urbaniak 20 marca 2018

Rzeszów: Wzrost liczby pasażerów w styczniu

Infrastruktura i lotniska

Rzeszów: Wzrost liczby pasażerów w styczniu

Justyna Urbaniak 13 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS