Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Wieści od Aerofłotu – w tym zamówienie stu SSJ100


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2018-09-11 12:15
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wieści od Aerofłotu – w tym zamówienie stu SSJ100
fot. Wikipedia
Największy przewoźnik Rosji nie próżnuje w ostatnich dniach. Najważniejszą informacją jest zamówienie stu nowych maszyn. Prócz tego Aerofłot podpisał umowę z Vietnam Airlines oraz przeniósł główną moskiewską bazę linii lotniczych Rossija, w której ma 75% udziałów, z Wnukowa na Szeremietiewo.
Największe zamówienie w historii

Aerofłot i United Aircraft Corporation podpisały umowę na dostawę przewoźnikowi stu samolotów Superjet 100 (SSJ100). Zgodnie z umową UAC dostarczy sto maszyn w latach 2019-2026. Zamówiona wersja SSJ100 będzie miał dwanaście miejsc w klasie biznes i siedemdziesiąt pięć w klasie ekonomicznej.

Produkcja samolotów skonsolidowana jest w Rosji właśnie w ramach United Aircraft Corporation. Konsorcjum lotnicze powstało w 2006 roku, na podstawie dekretu prezydenta Federacji Rosyjskiej. Obecnie skupia ok. trzydziestu przedsiębiorstw, które zajmują się produkcją takich maszyn, jak: Suchoj, MiG, Iljuszyn, Tupolew czy Jakowlew. W kwietniu 2015 roku zmieniono nazwę konsorcjum, która brzmi obecnie: Public Joint-Stock Company "United Aircraft Corporation" (PJSC UAC). 

Obecnie Aeroflot obsługuje czterdzieści dziewięć SSJ100 i oczekuje na dostawę kolejnych pięćdziesięciu. Pierwszy komercyjny lot SSJ100 w barwach Aerofłotu odbył się 16 czerwca 2011 r. między Moskwą a Sankt Petersburgiem.

– Podpisaliśmy największą umowę na dostawę samolotów w historii Aerofłot, w ramach której spółka otrzyma sto nowoczesnych rosyjskich samolotów SSJ100. Łącznie z przewidywaną do 2026 roku dostawą pięćdziesięciu MC-21 (ulepszoną wersją samolotu Jakowlew Jak-242, który nigdy nie został wyprodukowany – przyp. red.) Aerofłot będzie obsługiwał dwieście samolotów zbudowanych w Rosji. Aerofłot zawsze był największym operatorem rosyjskich samolotów i pomógł udoskonalić wszystkie rosyjskie modele samolotów, które obecnie działają. Priorytetem Aerofłotu jest działanie w interesie rosyjskiego lotnictwa i naszego kraju – powiedział Jurij Sljusar prezydent PJSC UAC.

Loty łączone z VA

Aerofłot i Vietnam Airlines podpisały protokół ustaleń (Memorandum of Understanding) w celu wzmocnienia współpracy między dwiema liniami lotniczymi. Zgodnie z memorandum, w 2019 r. obie linie lotnicze zamierzają rozpocząć korzystanie z lotów typu code-share pod Rosji i Wietnamie.

Współdziałanie, w ramach którego klienci obu linii będą korzystać ze wspólnej oferty obu kontrahentów, ma pomóc w zwiększeniu ruchu pasażerskiego między Rosją a Wietnamem, a także dać impuls dla inicjatyw gospodarczych i handlowych między oboma krajami.

Rossija wzmacnia Szeremietiewo

28 października, na początku sezonu zimowego 2018/2019, linie Rossija przeniosą część swoich operacji z moskiewskiego lotniska Wnukowo do głównego portu stolicy, Szeremietiewo.

Przewoźnik swą główną bazę ma w Sankt Petersburgu, ale jego większościowym udziałowcem jest Aerofłot, który z kolei swą główną bazę ma w porcie Szeremietiewo. Stąd przeniesienie operacji może być postrzegane, jako krok do przekształcenia największego lotniska Moskwy w duży hub tranzytowy. 

Rossija przeniesie swoje krajowe połączenia oferowane z Moskwy do Władywostoku, Chabarowska, Magadanu, Pietropawłowska Kamczatki, Jużnosachalińska, Kaliningradu i Symferopola, wraz z nową międzynarodową trasą do Denpasar (miasto na Bali w Indonezji). 

Operacje z lotniska Szeremietiewo mają umożliwić liniom z Grupy Aerofłot zaoferowanie pasażerom dogodnych opcji połączeń tranzytowych na ważnych trasach krajowych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Suchoj dostarcza kolejne samoloty Aerofłotowi i rosyjskiej armii

Biznes i przemysł

Suchoj dostarcza kolejne samoloty Aerofłotowi i rosyjskiej armii

Aleksander Domański 23 sierpnia 2018

Aerofłot szykuje się na Mundial. Kibice polecą za 5 rubli

Pasażer i linie lotnicze

Aerofłot szykuje się na Mundial. Kibice polecą za 5 rubli

Magdalena Wosińska 01 stycznia 2018

 

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

11 grudnia 2018

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

Infrastruktura i lotniska

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

11 grudnia 2018

LAW nawiązuje współpracę z PPL

Prawo i polityka

LAW nawiązuje współpracę z PPL

11 grudnia 2018

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

Prawo i polityka

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

11 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5