Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Volvo z zamówieniem na 6 autobusów elektrycznych dla lotniska w Birmingham


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2019-03-26 12:09
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Volvo Buses

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Volvo z zamówieniem na 6 autobusów elektrycznych dla lotniska w Birmingham
fot. Volvo
Volvo Buses dostarczy sześć w pełni elektrycznych autobusów dla lotniska Birmingham w Wielkiej Brytanii. Wdrożenie pojazdów elektrycznych przyczyni się do jeszcze większego obniżenia emisji CO2 w porcie lotniczym. Autobusy będą oddane do użytku w listopadzie tego roku.
Zamówienie jest wynikiem przeglądu przeprowadzonego przez lotnisko w Birmingham pod kątem potrzeb w zakresie środków transportu. Analiza wykazała korzyści z uruchomienia w pełni ekologicznego systemu transportowego, który pozwoli zmniejszyć koszty energii i eksploatacji. Autobusy zostaną oddane do użytku w listopadzie 2019 roku.

Główny czynnik, który zdecydował o wyborze Volvo Buses, to oferowane przez firmę łatwo dostępne wsparcie techniczne i serwisowe na poziomie lokalnym za pośrednictwem sieci dealerów Volvo. Ze względu na eksploatację w trybie 24/7, każdy z autobusów Volvo 7900 Electric będzie ładowany w trasie za pomocą pantografu. Ładowanie baterii zajmuje jedynie do 6 minut, co daje swobodę działania i umożliwia ciągłą eksploatację pojazdu bez potrzeby zjazdu do zajezdni.

Początkowo dwa pantografy zostaną zainstalowane poza terminalem lotniczym, lecz plany przewidują montaż kolejnych urządzeń wokół trasy autobusowej jeśli usługi transportowe zostaną rozwinięte. Ponadto na parkingu autokarowym lotniska dostępne będą punkty ładowania „plug-in”, które w przyszłości będą również służyły innym przewoźnikom autobusowym, korzystającym z pojazdów elektrycznych. Autobusy Volvo będą kursować na wszystkich trasach parkingowych wokół lotniska, a najdłuższa z nich wyniesie 7,5 km.

Volvo 7900 Electric wzięło udział w serii testów przeprowadzonych na terenie całej Wielkiej Brytanii, w tym w Greater Manchester, Cardiff, Liverpool i Heathrow Airport. Flota składająca się z 8 autobusów o tej samej specyfikacji została ostatnio oddana do użytku w Harrogate. Każdy z pojazdów wykorzystuje technologię pantografową.

– Ta współpraca stanowi dla nas przełom. Nieustannie poszukujemy nowych i innowacyjnych sposobów redukcji emisji dwutlenku węgla, a dzięki partnerstwu z Volvo Bus UK, możemy to osiągnąć – mówi Nick Barton, prezes zarządu Birmingham Airport. Jak dodaje, od 2012 roku lotnisko zredukowało przypadającą na pasażera emisję CO2 o 20 proc. – Wdrożenie sześciu elektrycznych autobusów przyczyni się do jeszcze większego obniżenia emisji, co jest dla nas powodem do dużej satysfakcji – podkreśla Nick Barton.

Volvo 7900 Electric zapewnia nawet o 80 proc. niższe zużycie energii w porównaniu ze swoim odpowiednikiem napędzanym silnikiem wysokoprężnym. Jest to dwuosiowy pojazd z silnikiem elektrycznym i czterema akumulatorami litowo-jonowymi o pojemności 200 kWh, który charakteryzuje się bezemisyjną pracę układu wydechowego.

W pełni elektryczne autobusy Volvo były wcześniej zamawiane przez miasta w takich krajach jak Dania, Szwecja, Luksemburg, Holandia, Norwegia i Polska. Oprócz elektrycznych Volvo 7900 Electric, gama zelektryfikowanych autobusów Volvo obejmuje autobusy hybrydowe i modele hybrydowo-elektryczne (typu plug-in). W sumie firma sprzedała ponad 4 tys. zelektryfikowanych autobusów Volvo na całym świecie.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
GetJet prezentuje nową markę

Pasażer i linie lotnicze

GetJet prezentuje nową markę

Piotr Bożyk 26 marca 2019

IATA: Nieznaczny wzrost lotniczego cargo w 2019 r.

Biznes i przemysł

IATA: Nieznaczny wzrost lotniczego cargo w 2019 r.

Aleksander Domański 26 marca 2019

 

Kraków: Garść wieści i statystyki za marzec

Pasażer i linie lotnicze

Kraków: Garść wieści i statystyki za marzec

01 kwietnia 2019

Białoruś stawia na lotnictwo

Pasażer i linie lotnicze

Białoruś stawia na lotnictwo

01 kwietnia 2019

Praga liczy na sukces połączeń z Ameryką Północną

Pasażer i linie lotnicze

Praga liczy na sukces połączeń z Ameryką Północną

01 kwietnia 2019

EgyptAir odebrał pierwszego Dreamlinera

Pasażer i linie lotnicze

EgyptAir odebrał pierwszego Dreamlinera

01 kwietnia 2019

To nie żart! Nowe połączenia z Gdańska

Pasażer i linie lotnicze

To nie żart! Nowe połączenia z Gdańska

01 kwietnia 2019

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5