Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Ukraina wznowi od 15 czerwca krajowy i międzynarodowy ruch lotniczy


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-05-21 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Ministerstwo Infrastruktury Ukrainy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ukraina wznowi od 15 czerwca krajowy i międzynarodowy ruch lotniczy
fot. Ukraine Airlines
Ukraina wznowi krajowy i międzynarodowy transport lotniczy od 15 czerwca. Wówczas rozpocznie się trzeci etap łagodzenia restrykcji u wschodnich sąsiadów Polski. Stosowną decyzję ogłosił minister infrastruktury Ukrainy Władysław Kryklija. 
O planach poinformowano podczas wspólnego briefingu prasowego ministrów zdrowia, edukacji oraz nauki i infrastruktury po rządowym spotkaniu, które odbyło się 20 maja.

– Będziemy publikować szczegółowe harmonogramy dotyczące poszczególnych krajów i terminów wznowienia działalności i usług lotniczych. Obecnie trwają prace nad tym, ponieważ większość krajów na całym świecie otwiera swoje granice. Od czerwca planują sezon turystyczny, a tym samym wjazd dla obcokrajowców. Dlatego zsynchronizujemy te procesy – podkreślił Władysław Kryklija.

Od 20 maja usługi transportowe na Ukrainie będą stopniowo przywracane. Są regiony u wschodnich sąsiadów Polski, w których w ciągu ostatnich siedmiu dni jest średnio mniej niż dwanaście nowych przypadków zakażenia wirusem COVID-19 na 100 tysięcy populacji. Liczba zajętych łóżek w szpitalach, w których przebywają pacjenci z koronawirusem SARS-CoV-2, jest mniejsza niż 50 proc.

Od 22 maja będzie dozwolony jest regularny i nieregularny transport drogowy pasażerów w ruchu miejskim, podmiejskim, międzyregionalnym i międzynarodowym, a od 25 maja transport pasażerski w metrze. Od 1 czerwca ruszą kolejowe przewozy pasażerskie w komunikacji miejskiej, regionalnej, dalekobieżnej komunikacji krajowej i międzyregionalnej, a także międzyregionalny przewóz drogowy osób.

Obowiązkowe wymogi bezpieczeństwa pozostają jednak niezmienione. Będą to maski ochronne na usta i nos, kontrola temperatury pracowników i stała dezynfekcja pojazdów. Sam okres kwarantanny został przedłużony do 22 czerwca.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Brussels Airlines nie poleci już do Warszawy, Krakowa i Wilna

Pasażer i linie lotnicze

Brussels Airlines nie poleci już do Warszawy, Krakowa i Wilna

Rafał Dybiński 21 maja 2020

Air France stopniowo zwiększy oferowanie w lipcu i sierpniu

Pasażer i linie lotnicze

Air France stopniowo zwiększy oferowanie w lipcu i sierpniu

Rafał Dybiński 21 maja 2020

Horała: Szczegóły przywracania połączeń lotniczych w sobotę

Pasażer i linie lotnicze

Horała: Szczegóły przywracania połączeń lotniczych w sobotę

Rafał Dybiński 19 maja 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5