Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Ryanair: Wyniki przewozowe za marzec


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-04-02 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Ryanair

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ryanair: Wyniki przewozowe za marzec
fot. Wikipedia
Irlandzki przewoźnik niskokosztowy przewiózł razem z Laudamotion 10,9 mln pasażerów. Daje to 9-procentowy wzrost wobec marca 2018 roku. Ryanair Holdings PLC ujawnił swoje wyniki przewozowe za zeszły miesiąc. W marcu sam Ryanair miał 10,5 miliona klientów wobec 10 mln w analogicznym okresie zeszłego roku. Na wynik holdingu wpływ ma również fakt, że Laudamotion obsłużył w zeszłym miesiącu 400 tys. klientów.
LF (load-factor), tzw. wskaźnik wypełnienia wynosił w styczniu odpowiednio: 96 procent dla Ryanaira i 94 procent dla Laudamotion. Przewoźnicy wykonali w tym okresie ponad 59 800.

Omawiając coraz lepsze wyniki przewozowe należy pamiętać, że nie zawsze przekładają się one na lepsze wyniki finansowe. Niskokosztowy przewoźnik rodem z Zielonej Wyspy podał, że w trzecim kwartale zeszłego roku poniósł straty w wysokości 20 milionów euro, mimo ośmioprocentowego wzrostu liczby obsłużonych pasażerów w tym czasie. Zyski ze zwiększenia ruchu „zjadł” jednak sześcioprocentowy spadek średnich cen biletów. Tym na co narzeka przewoźnik, jest zwiększona przepustowość na krótkich dystansach europejskich, co przełożyło się na spadek wysokości taryf lotniczych.

– Podczas gdy strata 20 milionów euro w trzecim kwartale była rozczarowująca, to pocieszające jest, że jest to całkowicie spowodowane słabszymi, niż oczekiwano wysokościami taryf lotniczych, więc nasi klienci cieszą się rekordowo niskimi cenami, co jest dobre dla obecnych i przyszłych wzrostów ruchu – stwierdził Michael O'Leary, choć w jakim stopniu rzeczywiście jest to powód do zadowolenia, a w jakim dobra mina do złej gry, to czas pokaże.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ryanair: Brexit ograniczy prawa udziałowców z Wysp

Biznes i przemysł

Ryanair: Brexit ograniczy prawa udziałowców z Wysp

Redakcja 18 marca 2019

Ryanair: Z Gdańska do Göteborga, Kopenhagi i Hamburga

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair: Z Gdańska do Göteborga, Kopenhagi i Hamburga

inf. pras./ Redakcja 15 marca 2019

Ryanair otwiera bazę w Katowicach. Rekordowa liczba połączeń

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair otwiera bazę w Katowicach. Rekordowa liczba połączeń

Emilia Derewienko 14 marca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5