Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Ryanair: W listopadzie ruch lotniczy o 6% do góry


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2017-12-04 14:21
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ryanair: W listopadzie ruch lotniczy o 6% do góry
fot. Ryanair
Niskokosztowe linie lotnicze Ryanair zanotowały wzrost przewozów pasażerskich za listopad – ruch lotniczy zwiększył się o 6% do 9,3 mln pasażerów. Pozytywny wynik zanotował również współczynnik wypełnienia samolotów.
W listopadzie tego roku ruch lotniczy linii Ryanair wzrósł o 6% do 9 mln pasażerów, a współczynnik wypełnienia samolotów podskoczył o 1 punkt procentowy do 96%. Ruch lotniczy w ujęciu rok do roku do listopada wzrósł natomiast o 11%, do 128,7 mln pasażerów. W listopadzie ubiegłego roku liczba klientów irlandzkiego przewoźnika wynosiła 8,8 mln, a wypełnienie samolotów – 95%.

Ryanair, pomimo niedawnych problemów z tysiącami odwołanych lotów, prosperuje bardzo dobrze. W ubiegłym tygodniu spółka zaprezentowała swoją linię czarterową – Ryanair Sun, która od 13 lipca figuruje w Krajowym Rejestrze Przedsiębiorstw jako spółka akcyjna, w całości należąca do luksemburskiego funduszu Silver Strand Investments. Posiada kapitał zakładowy w wysokości 100 tys. zł oraz trzech członków zarządu.

Spółka córka Ryanaira tylko w 2018 roku planuje latać do ponad 20 miast, a jej główną destynacją będą Włochy, Hiszpania, Bułgaria, Grecja. Docelowo Ryanair Sun chce zatrudnić ok. 60-70 pilotów. Na stałe proponuje im „samozatrudnienie, klarowny grafik, raz na dwa lata pokrycie w 50 proc. kosztów uniformów, płatny dzień wolny w wysokości 100 euro, ale już bezpłatne wakacje, dietę w wysokości 20 euro za pełne wyżywienie”.

W pierwszym półroczu największe tanie linie lotnicze zanotowały 1,29 mld euro zysku, a w całym roku ma on wynieść 1,45 mld euro. Z 639 mln euro, przeznaczonych do tej pory na nakłady inwestycyjne, 200 mln wydano na spłatę zadłużenia.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ryanair: Nowe połączenia z Poznania i Modlina

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair: Nowe połączenia z Poznania i Modlina

inf.pras./red. 21 listopada 2017

Hybrydowy model biznesowy – przyszłość europejskich przewoźników? cz.2

Biznes i przemysł

Hybrydowy model biznesowy – przyszłość europejskich przewoźników? cz.2

dr Tomasz Balcerzak 18 października 2017

Hybrydowy model biznesowy – przyszłość europejskich przewoźników?

Biznes i przemysł

Hybrydowy model biznesowy – przyszłość europejskich przewoźników?

dr Tomasz Balcerzak 17 października 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS