Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Ryanair: Uznanie związków zawodowych szansą na rozwój we Francji i Skandynawii


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2017-12-27 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ryanair: Uznanie związków zawodowych szansą na rozwój we Francji i Skandynawii
fot. Ryanair
Michael O’Leary, dyrektor generalny linii lotniczych Ryanair, przyznał w ubiegłym tygodniu, że po oficjalnym uznaniu związków zawodowych widzi szanse na otwarcie nowych baz dla swoich samolotów we Francji i Skandynawii.
– Bez wątpienia jedną z zalet uznania związków zawodowych z punktu widzenia linii lotniczej Ryanair jest to, że otwiera nam to możliwość rozwoju we Francji i Skandynawii – krajach, które wcześniej były dla nas zamknięte, ponieważ uważaliśmy, że otwarcie tam baz będzie się wiązało z obowiązkiem uznania związków zawodowych – przyznał Michael O’Leary.

Do tej pory silne wpływy związków zawodowych hamowały rozwój tanich linii lotniczych w tych krajach. To właśnie z tego względu irlandzki przewoźnik Ryanair nie posiadał żadnej bazy operacyjnej we Francji, Danii i Norwegii.

Jedyną francuską bazę Ryanair do 2011 roku miał w Marsylii. Zamknął ją jednak po orzeczeniu sądu, który uznał, że wszystkie załogi latające zatrudnione we francuskim mieście podlegają francuskiemu prawu pracy, które zapewnia im lepszą ochronę w porównaniu z prawem irlandzkim.

Michael O’Leary przyznał, że po uznaniu związków zawodowych możliwe będzie zbazowanie 50 samolotów w samej Francji. Linie lotnicze Ryanair są już po wstępnych rozmowach z francuskimi i duńskimi związkowcami.

Ryanair uznał związki zawodowe pilotów w połowie grudnia bieżącego roku. Porozumienie w tej sprawie udało się osiągnąć po tym, jak załogi z Niemiec, Włoch i Irlandii zapowiedziały protesty w okresie świątecznym. Pracownicy irlandzkich linii od dawna skarżyli się na złe warunki pracy, nie do końca rejestrowany poziom płac. W umowach funkcjonował także zapis o formalnym zakazie zrzeszania się w związkach zawodowych, co wielokrotnie podnoszono, gdy grożono strajkiem generalnym.

We wrześniu, z powodu tożsamych problemów, przewoźnik odwołał ponad 18 tys. lotów, co przełożyło się na plany ponad 400 tys. pasażerów.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Strajk ostrzegawczy niemieckiego związku zawodowego Ryanair zakończony

Pasażer i linie lotnicze

Strajk ostrzegawczy niemieckiego związku zawodowego Ryanair zakończony

Justyna Urbaniak 22 grudnia 2017

Niemieccy i irlandzcy piloci Ryanaira też zapowiadają strajki

Biznes i przemysł

Niemieccy i irlandzcy piloci Ryanaira też zapowiadają strajki

Magdalena Wosińska 13 grudnia 2017

Piloci American Airlines zrezygnują z wolnego. W zamian dostaną 200 proc. stawki

Pasażer i linie lotnicze

Piloci American Airlines zrezygnują z wolnego. W zamian dostaną 200 proc. stawki

Magdalena Wosińska 06 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS