Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Ryanair i Wizz Air odnotowują stałe wzrosty liczby pasażerów


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-07-04 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ryanair i Wizz Air odnotowują stałe wzrosty liczby pasażerów
fot. Wizz Air
Niskokosztowe linie lotnicze Ryanair obsłużyły w czerwcu 12,6 mln pasażerów, co daje wynik o 7 proc. lepszy w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku. Wzrost odnotował również Wizz Air, który w tym samym czasie obsłużył 3 mln podróżnych.
Irlandzkie linie lotnicze Ryanair odnotowały wzrost liczby pasażerów o 7 proc., osiągając wynik 12,6 miliona pasażerów obsłużonych w czerwcu, wobec 11,8 miliona za analogiczny miesiąc ubiegłego roku. Współczynnik wypełnienia samolotów utrzymał się na stałym poziomie 96 proc.

– Niestety z uwagi na strajk kontrolerów ruchu lotniczego we Francji trwający przez 4 weekendy, a także braki kadrowe wśród pracowników ATC w Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz Francji, loty ponad 210 000 pasażerów zostały odwołane. Ryanair wzywa Komisję Europejską oraz rządy państw członkowskich do podjęcia pilnych działań złagodzenia skutków strajków ATC i niedoborów kadrowych w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji tak, aby nie zakłócały one planów podróży milionów Europejczyków tego lata – mówi Kenny Jacobs, dyrektor ds. marketingu w Ryanair. Istotnie, strajki kontrolerów ruchu lotniczego ATC doprowadziły do odwołania ponad 1100 lotów, w porównaniu z 41 lotami odwołanymi w czerwcu 2017 roku.

Dynamiczny wzrost za ubiegły miesiąc odnotował też Wizz Air, którego liczba pasażerów wzrosła o 21,8 proc., sięgając 3 mln. Dla porównania, w czerwcu 2017 roku węgierska linia obsłużył 2,4 mln podróżnych. Wzrósł również współczynnik wypełnienia samolotów, z 92,3 proc. za zeszły rok, do 93,3 proc. obecnie.

Liczba pasażerów Wizz Air, obsłużonych w przeciągu ostatnich 12 miesięcy (od czerwca 2017 do czerwca 2018 roku) wzrosła o 23,2 proc. – z 25,2 mln do 31 mln. W czerwcu siatka połączeń węgierskiego przewoźnika wzbogaciła się o sześć nowych tras, w tym jedną z Polski i Litwy. Linia świętowała też otwarcie swojej najnowszej bazy w Wiedniu, a także uruchomienie programu Pilot Academy w Bułgarii.

Firma zaopatrzyła się również w cztery zupełnie nowe modele Airbusa A320. Obecnie przewoźnik obsługuje swoją siatkę na 102 samolotach.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Szykuje się 24-godzinny strajk pilotów Ryanair w Irlandii

Pasażer i linie lotnicze

Szykuje się 24-godzinny strajk pilotów Ryanair w Irlandii

Justyna Urbaniak 04 lipca 2018

Modlin nie zamyka się na nowych przewoźników. Ale potrzebuje rozbudowy

Biznes i przemysł

Modlin nie zamyka się na nowych przewoźników. Ale potrzebuje rozbudowy

Emilia Derewienko 02 lipca 2018

Ryanair po raz kolejny staje w obliczu strajku

Prawo i polityka

Ryanair po raz kolejny staje w obliczu strajku

Justyna Urbaniak 27 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS