Rekordowy miesiąc w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury - Rynek Lotniczy
 
Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Rekordowy miesiąc w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2018-08-09 13:13
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury/ Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rekordowy miesiąc w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury
Najmłodsze polskie lotnisko ma się dobrzefot. Olsztyn-Mazury
Lipiec bieżącego roku to wyjątkowo dobry miesiąc dla Portu Lotniczego – Olsztyn-Mazury. Liczba pasażerów odprawionych w tym miesiącu przekroczyła 13 tysięcy. Jest to rekordowa liczba w historii tego najmłodszego w Polsce lotniska. 
Kluczowym impulsem do osiągnięcia takiego wyniku było uruchomienie dwóch nowych kierunków w siatce połączeń: do Lwowa oraz Dortmundu. Oba kierunki cieszyły się dużym zainteresowaniem – w szczególności loty do/z Dortmundu, gdzie za każdym razem samolot latał z prawie maksymalną ilością pasażerów. Co więcej, właśnie dzięki temu połączeniu, odnotowano znaczny wzrost turystów niemieckich, odwiedzających Warmię i Mazury. 

Stałe źródła ruchu 

Co równie ważne, pozostałe loty z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, czyli rejsy do Londynu Stansted oraz Luton, które są już w siatce połączeń lotniska od dawna, cieszyły się niesłabnącym powodzeniem. Podobnie było w przypadku pierwszego czarterowego kierunku z Szyman, czyli lotów do Burgas. Mieszkańcy Warmii i Mazur bardzo licznie wybierali się do słonecznej Bułgarii na wakacje, wypełniając samoloty niemal do ostatniego miejsca. Istotne jest również to, że z tego połączenia korzystają także rosyjscy turyści – mieszkańcy obwodu kaliningradzkiego, dla których Port Lotniczy Olsztyn-Mazury jest przecież najbliższym lotniskiem po tej stronie granicy. 

– Bardzo nas cieszy kolejny rekordowy miesiąc jeśli chodzi o liczbę odprawionych pasażerów – mówi Tomasz Kądziołka, prezes zarządu Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. – Aczkolwiek pracujemy nad tym, żeby w przyszłym roku rozszerzyć siatkę połączeń z naszego lotniska zarówno w segmencie połączeń regularnych, jak i czarterowych, kontynuując tym samym naszą dobrą passę. 

Przypomnijmy, że w zeszłym roku z usług lotniska skorzystało ponad 100 tysięcy pasażerów. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku ten wynik zostanie poprawiony. 

Kolejny rekord 


Port lotniczy w Olsztynie dołączył do grona regionalnych lotnisk, które w szczycie sezonu urlopowego notują najwyższe w historii statystyki pasażerskie. Również Modlin, Bydgoszcz, Wrocław i Rzeszów mogą się pochwalić rekordami. Wpisuje się to w ogólną tendencję wzrostową ruchu na polskim niebie, którą napędzają właśnie porty lokalne. Choć, jak pokazuje przykład Lublina, nie wszędzie liczba pasażerów przyrasta.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Spadek liczby pasażerów w Lublinie

Infrastruktura i lotniska

Spadek liczby pasażerów w Lublinie

Aleksander Domański 09 sierpnia 2018

Modlin: Lipiec najlepszym miesiącem w historii lotniska

Infrastruktura i lotniska

Modlin: Lipiec najlepszym miesiącem w historii lotniska

Emilia Derewienko 08 sierpnia 2018

Kolejny rekord lotniska regionalnego. Tym razem Bydgoszcz

Infrastruktura i lotniska

Kolejny rekord lotniska regionalnego. Tym razem Bydgoszcz

Aleksander Domański 07 sierpnia 2018

 

Lagardere: Przetarg PPL był pozorny

Infrastruktura i lotniska

Lagardere: Przetarg PPL był pozorny

10 sierpnia 2018

Włoskie koleje uratują Alitalię?

Biznes i przemysł

Włoskie koleje uratują Alitalię?

10 sierpnia 2018

Lotnisko Chopina: Prawie 2 miliony pasażerów w lipcu

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko Chopina: Prawie 2 miliony pasażerów w lipcu

10 sierpnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS