Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Rekordowy lipiec na lotnisku w Poznaniu


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-08-14 12:55
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rekordowy lipiec na lotnisku w Poznaniu
fot. Port Lotniczy Poznań-Ławica
Port Lotniczy Poznań-Ławica w lipcu obsłużył najwięcej pasażerów w historii swojego funkcjonowania – przez lotnisko w ubiegłym miesiącu przeszło ponad 324 tys. podróżnych.
W lipcu wzrost ruchu pasażerskiego względem roku ubiegłego to +43% na lotnisku Poznań Ławica. Został pobity też rekord dobowy 12,55 tys. pasażerów (dla porównania, podczas Euro 2012 było ich 11,36 tys.). Został również pobity rekord miesięczny wynoszący 324,778 tys. pasażerów.

Władze portu nie kryją zadowolenia, ale nie tylko z powodu dobrych statystyk pasażerskich. – Cieszy nas również fakt, iż według ACI, wśród portów obsługujących do 5 mln pasażerów, Poznań jest na drugim miejscu – mówi Błażej Patryn, rzecznik prasowy poznańskiego portu lotniczego.

Port Lotniczy Poznań-Ławica został bowiem sklasyfikowany na drugim miejscu wśród europejskich lotnisk obsługujących rocznie do 5 mln pasażerów. Dobry wynik to efekt ostatnich dużych wzrostów rok do roku, ze średnim obliczonym przez ACI wzrostem na poziomie 45,4%. Ponadto w europejskich portach lotniczych odnotowano średni wzrost natężenia ruchu pasażerskiego w Q2 (UE: + 4.9 %, spoza UE: +9,4 %).

Pod koniec lipca w Poznaniu rozpoczęła się również budowa hotelu Moxy. Obiekt, który stanie w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska, ma być uruchomiony pod koniec przyszłego roku. Planowany hotel o powierzchni całkowitej ponad 5,3 tys. m kw. będzie oferował 120 pokoi, dysponował zapleczem gastronomicznym, salą spotkań, fitness clubem oraz parkingiem na 89 miejsc. To drugi hotel Moxy w portfolio Chopin Airport Development. Inwestorem zastępczym podczas realizacji procesu inwestycyjnego została wybrana firma Polski Holding Nieruchomości.

Mimo rosnącego zainteresowania i ruchu na poznańskim lotnisku, port lotniczy nie planuje na razie rozbudowy. – Terminal był projektowany na ponad 3,5 miliona pasażerów na rok, więc mamy jeszcze, mimo tych obecnych doskonałych wyników, trochę przed sobą, bo dziś jest ich prawie 2 razy mniej – poinformowały władze portu lotniczego w Ławicy, w odpowiedzi na pytanie zaniepokojonego stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Babimost: Prawie dwukrotny wzrost liczby pasażerów

Infrastruktura i lotniska

Babimost: Prawie dwukrotny wzrost liczby pasażerów

Emilia Derewienko 11 sierpnia 2018

Lotnisko Chopina: Prawie 2 miliony pasażerów w lipcu

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko Chopina: Prawie 2 miliony pasażerów w lipcu

Emilia Derewienko 10 sierpnia 2018

Łódź: Trzy miliony pasażerów Ryanaira. Czy powstanie baza?

Pasażer i linie lotnicze

Łódź: Trzy miliony pasażerów Ryanaira. Czy powstanie baza?

Roman Czubiński 10 sierpnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS