Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Polska spółka dostawcą usług informatycznych na lotnisku Abu Zabi


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-05-12 07:03
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Polska spółka dostawcą usług informatycznych na lotnisku Abu Zabi
fot. Abu Dhabi Airport/ FB
Polska spółka z branży IT, specjalizująca się w Systemach Informacji Geograficznej (GIS) podpisała umowę na dostarczanie rozwiązań i usług informatycznych na potrzeby projektu rozbudowy portu lotniczego Abu Zabi. To nie pierwszy projekt Sito Poland związany z transportem lotniczym.
Wcześniej ta sama spółka uczestniczyła w projekcie rozwoju portu lotniczego Helsinki-Vantaa. Polscy informatycy przygotowali oprogramowanie i wizualizacje wykorzystane przy rozbudowie lotniska. Inwestycja kosztowała ponad 900 mln euro i obejmowała swym zasięgiem teren wielkości 90 boisk piłkarskich.

Lotnisko w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest jednym z najszybciej rozwijających się portów lotniczych na świecie. Obecnie obsługuje około 20 milionów pasażerów rocznie. Po rozbudowie, jego możliwości przepustowe wzrosną do 30 mln podróżnych, a docelowo lotnisko chce obsługiwać nawet 80 mln pasażerów w ciągu roku. Inwestycja wyceniana jest na 1 mld dolarów i zostanie zakończona w 2019 roku. Obecnie trwają prace wykończeniowe w Terminalu 3.

Polska spółka zainteresowała arabskich partnerów (iTech), gdyż realizowała systemy map przestrzennych integrujących wiele miast i miejscowości w całej Finlandii. Na liście klientów Sito Poland znajdują się m.in. samorządy z Helsinek, Vantaa, Espoo czy Tampere.

Nowe technologie to dla arabskiego lotniska ważny punkt, umożliwiający zwiększenie efektywności portu. Port wdraża właśnie nowe technologie inteligentnego przepływu pasażerów i zarządzania kolejkami w terminalach 1 i 3. Projekt rozpoczął proces próbny w grudniu 2017 r.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Heathrow: Zniesienie ograniczeń nocnych lotów zamiast budowy trzeciego pasa?

Infrastruktura i lotniska

Heathrow: Zniesienie ograniczeń nocnych lotów zamiast budowy trzeciego pasa?

Justyna Urbaniak 11 maja 2018

Laponia rozbudowuje swoje lotniska

Infrastruktura i lotniska

Laponia rozbudowuje swoje lotniska

Justyna Urbaniak 08 maja 2018

Lotnisko Palma de Mallorca do rozbudowy

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko Palma de Mallorca do rozbudowy

Justyna Urbaniak 10 maja 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS