Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

PLL LOT szukają wiceprezesów ds. operacyjnych i handlowych


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-04-02 09:15
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PLL LOT szukają wiceprezesów ds. operacyjnych i handlowych
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska wiceprezesa ds. handlowych i wiceprezesa ds. operacyjnych. Komunikaty pojawiły się 31 marca nie tylko na oficjalnej stronie narodowego przewoźnika znad Wisły, ale także Polskiej Grupy Lotniczej.
Stosowne aplikacje na wiceprezesa ds. handlowych i wiceprezesa ds. operacyjnych można składać do 12 kwietnia bieżącego roku. Trzy dni później nastąpi otwarcie zgłoszeń.

Postępowanie kwalifikacyjne jest podzielone na dwa etapy. Najpierw odbędzie się wstępna selekcja kandydatów, a następnie zostaną przeprowadzone rozmowy kwalifikacyjne, podczas których sprawdzana będzie wiedza niezbędna dla danego stanowiska. Wiceprezes ds. operacyjnych musi znać zagadnienia dotyczące sprawowania nadzoru, a także ustalania zasad i standardów bezpieczeństwa operacji lotniczych. Wiceprezesa ds. handlowych będzie z kolei zweryfikowany pod kątem znajomości zasad analizy rynku i konkurencji, marketingu oraz promocji i public relations. Obaj muszą też bardzo dobrze znać język angielski. Po tych rozmowach spółka wybierze najlepszych kandydatów. Nowych wiceprezesów poznamy na początku maja bieżącego roku.

Obaj kandydaci powinni oprócz listu motywacyjnego dołączyć oświadczenia o korzystaniu z pełni praw publicznych i posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych. Poza tym wobec nich nie mogą toczyć się postępowania o przestępstwa ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwa skarbowe. Oczywiście nie mogą być także skazani prawomocnym wyrokiem sądu za popełnienie przestępstwa umyślnego.

Przyszli wiceprezesi PLL LOT muszą mieć wykształcenie wyższe oraz wykazać pięcioletni okres zatrudnienia na podstawie jednej z form umów o świadczeniu pracy. Dodatkowo wymaga się od nich również co najmniej trzech lat doświadczenia w branży lotniczej i doświadczenia na stanowiskach kierowniczych.

Aktualnie funkcję wiceprezesa ds. handlowych sprawuje jeszcze Michał Fijoł, który został mianowany na to stanowisko na początku marca 2016 roku. Wiceprezesem ds. operacyjnych pozostaje natomiast Maciej Wilk, nadzorujący ten pion od kwietnia 2017 roku.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
PLL LOT wznawiają rejsy na trasie Bydgoszcz-Warszawa

Pasażer i linie lotnicze

PLL LOT wznawiają rejsy na trasie Bydgoszcz-Warszawa

Redakcja/inf. pras. 26 marca 2021

PLL LOT rozważają uruchomienie tras na obszarze byłej Jugosławii

Pasażer i linie lotnicze

PLL LOT rozważają uruchomienie tras na obszarze byłej Jugosławii

Rafał Dybiński 25 marca 2021

PLL LOT: Loty techniczne boeinga 737 MAX

Pasażer i linie lotnicze

PLL LOT: Loty techniczne boeinga 737 MAX

Rafał Dybiński 22 marca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5