Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Passion Air, nowa linia z Ghany, z Bombardierami w leasingu


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2018-08-19 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ magicmediaghana.com/ altair.com.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Passion Air, nowa linia z Ghany, z Bombardierami w leasingu
Czy Q400 spełni nadzieje pokładane w nim przez Passion Air?fot. Bombardier
W sierpniu zadebiutuje nowa linia lotnicza – Passion Air z Ghany. Na razie przewoźnik wyleasingował trzy używane Bombardiery Q400, którymi będzie obsługiwać trzy linie krajowe. W perspektywie średnioterminowej jest wejście na rynki subregionu Afryki Zachodniej.
Rozwój lotnictwa w Ghanie jest efektem wzrostu gospodarczego i zwiększeniem znaczenia państwa w regionie. Już u progu niepodległości Ghana była jednym z bogatszych krajów Afryki. Po kryzysie, jakie przyniosły błędy gospodarcze popełnione tuż po uzyskaniu suwerenności, władze dogadały się z Międzynarodowym Funduszem Walutowym i wprowadziły szereg reform na początku lat 90 XX wieku. Obecnie stabilizacja polityczna, otwartość na inwestycje (między innymi współpraca z Chinami), zasoby naturalne (drugie miejsce w Afryce w wydobyciu złota, eksport energii elektrycznej z elektrowni wodnych, duże złoża boksytu) powodują, że Ghana się bogaci.

Potrzebny nowy przewoźnik

Samoloty kanadyjskiego producenta zdolne przewieźć do 78 pasażerów będą latać z Akry, stolicy państwa, do Sekondi-Takoradi, Kumasi i Tamale. Obecnie jedną linią oferującą te połączenia jest Africa World Airlines (AWA). Coraz większe zapotrzebowanie na loty powoduje, że pasażerowie muszą płacić monopoliście niemałe pieniądze.

– Nasz plan polega na tym, że zaczniemy obsługiwać połączenie Akry do Kumasi przy pomocy pierwszego samolotu. Kiedy pojawi się druga maszyna, wprowadzimy do siatki połączeń Tamale i zwiększymy częstotliwość Akra-Kumasi. Kiedy będziemy mieli trzeci samolot, wprowadzimy Takoradi i jeszcze bardziej zwiększymy częstotliwość do Tamale – zapowiedział Idi Donald Maswaure, dyrektor ds. Operacyjnych w Passion Air.

Bombarider ma pomóc w realizacji planów

Nowy przewoźnik zamierza stać się najbardziej konkurencyjnym dostawcą usług lotniczych w Ghanie i Afryce Zachodniej. Rozpoczęcie tej drogi mają umożliwić Bombardiery Q400.   

–  Nasz udział w rynku w Afryce wciąż się zwiększa i z przyjemnością witamy Passion Air jako pierwszą w Republice Ghany komercyjną linię lotniczą eksploatującą samoloty regionalne Bombardiera. Afryka jest najmłodszym i najszybciej rozwijającym się regionem na świecie, a samoloty komunikacji regionalnej takie jak Q400, odegrają kluczową rolę we wspieraniu rozwoju gospodarczego Afryki – powiedział Jean-Paul Boutibou, wiceprezes Bombardier Commercial Aircraft ds. sprzedaży na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Przewoźnik zamierza wykorzystać przewagi, jakie daje im Q400 nad używanymi przez konkurencję Embraerami ERJ 145. Niższe koszty eksploatacji mają zwiększyć konkurencyjność, a lubiane przez afrykańskie linie, specjalne skonstruowane podwozie umożliwiające lądowanie na nieutwardzonych pasach, da Passion Air możność pojawianie się na lotniskach obecnie nieobsługiwanych przez przewoźników.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Pociągiem do samolotu i CPK

Infrastruktura i lotniska

Pociągiem do samolotu i CPK

Tadeusz Syryjczyk 19 sierpnia 2018

Pierwszy Airbus A330MRTT w służbie Singapuru

Biznes i przemysł

Pierwszy Airbus A330MRTT w służbie Singapuru

Aleksander Domański 18 sierpnia 2018

 

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

11 grudnia 2018

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

Infrastruktura i lotniska

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

11 grudnia 2018

LAW nawiązuje współpracę z PPL

Prawo i polityka

LAW nawiązuje współpracę z PPL

11 grudnia 2018

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

Prawo i polityka

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

11 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5