Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Niemieccy i irlandzcy piloci Ryanaira też zapowiadają strajki


Wstecz Dalej

Autor:

Magdalena Wosińska

Data publikacji:
2017-12-13 11:15
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ atwonline.com

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Niemieccy i irlandzcy piloci Ryanaira też zapowiadają strajki
fot. Ryanair
Jeszcze nie tak dawno włoscy piloci zapowiadali, że będą szykować strajk w okresie świątecznym. Okazuje się, że niemieccy i irlandzcy związkowcy zdają się mieć podobny plan. Jak pisze atwonline.com, jeśli potwierdzenia się potwierdzą to będzie to największy strajk u tanich linii lotniczych w Europie.
Przewoźnikowi ciężko będzie przygotować się na działania prewencyjne. O ile irlandzka załoga zapowiedziała czterogodzinny strajk na 20 grudnia, to próżno spodziewać się deklaracji ze strony niemieckich pracowników. Tamtejszy związek zawodowy nie podał konkretnego terminu, zaznaczył jednak, że akcja nie odbędzie się podczas świąt Bożego Narodzenia (wliczając 26 grudnia).

Jednodniowe protesty na 15 grudnia zapowiedzieli też włoscy piloci. Związek pilotów Anpac w liście do Ryanaira oświadczył, że planowany strajk dotyczy „prawa do negocjowania układów zbiorowych pracy, a także kwestii związanych z ubezpieczeniem społecznym, opieką zdrowotną i planowaniem wakacji”. To oznacza utrudnienia dla polskich pasażerów, podróżujących z Krakowa do Pizy, z Wrocławia do Neapolu i Palermo oraz z Modlina do Bolonii i Rzymu. 

Źródło zaznacza, że stronom nie udało się dojść do porozumienia. Ryanair stwierdził, iż struktura wynagrodzeń została zatwierdzona przez irlandzki Sąd Najwyższy, dlatego uznał skargi związków zawodowych za bezpodstawne.

W komentarzu dla Rynku Lotniczego przedstawiciele linii odnieśli się też do strajku Włochów. Zwrócili uwagę, że jest to już szósty raz, gdy włoski związek FIT/CISL lub ANPAC ogłaszają strajki pilotów Ryanaira „tylko po to, aby następnie ogłosić przesunięcie ich w czasie lub odwołanie”. – Oczekujemy, że i tym razem strajki zostaną odwołane, tym bardziej, że FIT/CISL i ANPAC są związkami zakładowymi Alitalii i nie mają żadnego wpływu na działalność Ryanaira – dodali przy tym.

Kilka miesięcy temu irlandzki przewoźnik odsłonił karty i ujawnił, ile płaci pilotom. Podał przy tym konkretne stawki, na które mogą liczyć kapitanowie (po planowanych podwyżkach) i zestawił je z zarobkami konkurentów. Członkowie załogi wytykali jednak, że podwyżki tylko na pierwszy rzut oka wypadają tak dobrze. W rzeczywistości, by zarobić więcej, trzeba otrzymać premię za produktywność, a to oznacza nic innego, jak nienormowaną pracę trzy dni dłużej niż zakłada to grafik – dodawali przy tym.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ryanair chciałby slotów na lotnisku Berlin-Tegel

Biznes i przemysł

Ryanair chciałby slotów na lotnisku Berlin-Tegel

Magdalena Wosińska 05 grudnia 2017

Komorek: Błędy w harmonogramie Ryanaira nie powinny mieć miejsca

Biznes i przemysł

Komorek: Błędy w harmonogramie Ryanaira nie powinny mieć miejsca

Magdalena Wosińska 30 listopada 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS