Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Modlin: Kto przygotuje dokumentację dla budowy bezpośredniego połączenia kolejowego do lotniska?


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2016-10-26 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RynekInfrastruktury.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Modlin: Kto przygotuje dokumentację dla budowy bezpośredniego połączenia kolejowego do lotniska?
fot. Port Lotniczy Warszawa-Modlin
W przetargu PKP PLK na przygotowane dokumentacji dla projektu budowy linii kolejowej i stacji przy Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin wpłynęło pięć ofert. Różnica między ofertą z najniższą i najwyższą ceną jest ponad dwukrotna.
Otwarcie ofert złożonych w postępowaniu odbyło się 25 października. Postępowanie obejmuje zarówno wykonanie brakującej dokumentacji przedprojektowej, jak i aktualizację istniejących dokumentów. Wykonawca ma zostać wybrany na mocy kryterium ceny (90 proc.) i terminu realizacji (10 proc.).

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma WYG International, proponując 797 150 zł netto za wykonanie zadania. To mniej, niż zakładał zamawiający, który założył na ten cel budżet w wysokości ponad 1,1 mln zł netto. Poza ofertą WYG International, w przetargu wpłynęły również oferty Schuessler – Plan Inżynieryjny (1,2 mln zł netto), BBF Sp. z o.o. (1,4 mln zł netto), konsorcjum ZDG TOR i TRAS-BUD Projekt (1,6 mln zł netto) oraz Multiconsult Polska (1,1 mln zł netto).

Na sfinalizowanie aktualizacji części dokumentacji PKP PLK otrzyma środki od województwa.

Linia kolejowa do lotniska w Modlinie ma zostać otwarta dopiero w połowie 2023 roku. Według wstępnych szacunków budowa ponad pięciu kilometrów torów i schowanej w tunelu stacji przy terminalu ma kosztować około 250 mln zł w wariancie podziemnym lub 120 mln zł w przypadku przebiegu na powierzchni. To, jaki wariant ostatecznie zostanie wybrany, zależy w dużej mierze od wyników prac rządu nad narodową strategią lotnictwa, która określi m.in. jaką rolę Modlin będzie pełnił dla regionu w przyszłości. Jednym z nich jest stworzenie duoportu z Lotniskiem Chopina. Marszałek województwa uważa, że utworzenie duoportu to pierwszy krok, by w Modlinie stworzyć w przyszłości Centralny Port Lotniczy.

Poza budową połączenia kolejowego, port przygotowuje się również do rozbudowy infrastruktury lotniskowej. Kilka dni temu Leszek Chorzewski, prezes lotniska w Modlinie złożył do wojewody wniosek o pozwolenie na rozbudowę terminala. Dzięki temu przepustowość lotniska będzie mogła wzrosnąć dwukrotnie – do 6 mln osób obsługiwanych w ciągu roku. Są też pieniądze na przedłużenie pasa startowego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Niemcy gotowe do przejęcia Condora

Biznes i przemysł

Niemcy gotowe do przejęcia Condora

20 kwietnia 2020

GECAS anulował zamówienie 69 boeingów 737 MAX

Biznes i przemysł

GECAS anulował zamówienie 69 boeingów 737 MAX

20 kwietnia 2020

Alaska Airlines uzyskały 992 mln dolarów wsparcia

Pasażer i linie lotnicze

Alaska Airlines uzyskały 992 mln dolarów wsparcia

20 kwietnia 2020

Lufthansa tymczasowo wycofuje flotę airbusów A340-600

Pasażer i linie lotnicze

Lufthansa tymczasowo wycofuje flotę airbusów A340-600

20 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5