Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Modlin z optymizmem patrzy w przyszłość


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2018-09-07 09:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Modlin z optymizmem patrzy w przyszłość
fot. Ryanair
Władze mniejszego stołecznego lotniska ostatni okres zaliczają z pewnością do udanych. Nie tylko port ma za sobą najlepszy w historii sierpień, pod względem statystyk drugi najlepszy wynik miesięczny w dziejach, ale i przyszłość jawi się w coraz bardziej jaskrawych barwach.
Pozytywne sygnały ze strony prezesa i ministra

Prezes Ryanaira Michael O’Leary złożył także ofertę współfinansowania lub inwestycji w każdą nową rozbudowę infrastruktury w Modlinie, niezbędnej do dalszego rozwoju lotniska. To jedna z najważniejszych wiadomości, jaką przyniosła ostatnia konferencja władz największego europejskiego przewoźnika niskokosztowego. Taka zapowiedź spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony władz portu lotniczego.

 – Cieszymy się z zaufania, jakim obdarza nas druga największa linia lotnicza w Europie i największa w Polsce. Potwierdza to, że nasza strategia i plany są słuszne i dobre dla lotniska oraz przede wszystkim dla pasażerów. Lotnisko w Modlinie jest portem z ogromnym potencjałem. Nasza oferta jest ofertą dla tych Polaków, którzy szukają dobrych i tanich połączeń w całej Europie. Propozycja Ryanaira dotycząca udziału finansowego w naszym lotnisku ma ten walor, że nie będzie to inwestycja wyłącznie we wzrost jednego przewoźnika, czyli Ryanaira. To otwarta inwestycja również wobec innych przewoźników, czy to rozkładowych, czy czarterowych – mówi Leszek Chorzewski, p.o. Prezesa Zarządu MPL Warszawa/Modlin.

Pozytywnie zostały także odebrane słowa ministra Wilda o potrzebie utrzymania Modlina przynajmniej do zakończenia budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz, że o dalszych losach podwarszawskiego portu zadecyduje rynek.

– Jesteśmy także wdzięczni ministrowi Mikołajowi Wildowi za jego słowa. Zgadzamy się, że MPL Warszawa/Modlin jest bardzo potrzebny Mazowszu, a także całej północno-wschodniej Polsce. Mamy nadzieję, że stanowisko zajęte przez pan ministra będzie miało przełomowy wpływ na podjęcie decyzji przez udziałowców o rozbudowie naszego lotniska – mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezes zarządu MPL Warszawa/Modlin.

Takiego sierpnia jeszcze nie było 

7,9% wzrostu liczby obsłużonych pasażerów, cztery nowe kierunki i kolejny zbazowany samolot Ryanair. Sierpień 2018 roku był najlepszym sierpniem w historii portu w Modlinie. 

Liczba obsłużonych pasażerów w sierpniu 2018 wyniosła 283 808. Dzięki temu odnotowano 7,9% wzrost rok do roku. Jest to najlepszy sierpień i drugi najlepszy miesiąc w historii portu. Dzięki temu dynamika wzrostu w pierwszych ośmiu miesiącach tego roku wyniosła 5,1% i pozwoliła już przekroczyć próg 2 mln pasażerów w 2018 roku. 

Nowe trasy i nowy samolot 

Ryanair 5 września na konferencji prasowej w Warszawie ogłosił cztery nowe trasy z Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. W przyszłym roku z naszego lotniska będzie można polecieć do Ammanu (Jordania), Kijowa, Lwowa (oba Ukraina) oraz do Marsylii (Francja). Ryanair zapowiedział także, że już niebawem pojawi się kolejny samolot w MPL, będzie to już piąty samolot linii Ryanair bazowany w sezonie letnim w Modlinie. 

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Wrocławskie lotnisko z imponującym wzrostem za sierpień

Infrastruktura i lotniska

Wrocławskie lotnisko z imponującym wzrostem za sierpień

Justyna Urbaniak 06 września 2018

Nie najlepszy sierpień w Lublinie

Infrastruktura i lotniska

Nie najlepszy sierpień w Lublinie

Aleksander Domański 03 września 2018

Szczecin-Goleniów pokonał barierę 60 tys. pasażerów w miesiącu

Infrastruktura i lotniska

Szczecin-Goleniów pokonał barierę 60 tys. pasażerów w miesiącu

Aleksander Domański 20 sierpnia 2018

 

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

11 grudnia 2018

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

Infrastruktura i lotniska

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

11 grudnia 2018

LAW nawiązuje współpracę z PPL

Prawo i polityka

LAW nawiązuje współpracę z PPL

11 grudnia 2018

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

Prawo i polityka

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

11 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5