Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Lipiec w Kraków Airport z 13-procentowym wzrostem


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-08-01 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Kraków Airport

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lipiec w Kraków Airport z 13-procentowym wzrostem
Fot. J. Krawczyk, Kraków Airport/ Facebook
W lipcu 2018 roku z usług krakowskiego lotniska skorzystało 624 695 pasażerów, czyli o 72 tys. więcej niż przed rokiem (+13%). Odnotowano łącznie 4 585 startów i lądowań, czyli o 9% więcej niż w analogicznym okresie 2017 roku.
Największy wzrost liczby obsługiwanych pasażerów zanotowaliśmy na połączeniach do Chicago (od lipca LOT lata na tej trasie dwa razy w tygodniu) oraz do: Dubaju, Aten, Madrytu i Burgas. Łącznie w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2018 roku obsłużono 3 816 962 pasażerów, czyli o 17% więcej niż w ciągu analogicznym okresie ubiegłego roku.

– Wakacje w pełni; coraz więcej małych pasażerów korzysta z krakowskiego lotniska – w lipcu o 15% więcej niż w czerwcu. Najmłodszych podróżników (do 2. roku życia) najczęściej można było spotkać na trasach pomiędzy Krakowem a: Londynem, Frankfurtem, Dublinem, Warszawą i Paryżem – mówi Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. – Najwięcej najmłodszych pasażerów skorzystało z usług linii: Ryanair, easyJet, norwegian, Lufthansy, LOT i flyDubai – dodaje.

Nowe połączenia w sezonie zima 2018/2019

LOT oraz easyJet ogłosili nowe połączenia. LOT oferuje loty do Tel Awiwu od 25 lutego 2019 roku, a easyJet od 29 października tego roku do Londynu Luton. Pozostałe nowości w sezonie zimowym to: Eindhoven (Transavia); Wiedeń (Laudamotion); Leeds Bradford (Jet2.com); Kijów, Lwów, Amman (Ryanair).

Uruchomiono ścieżkę transferową dla pasażerów

W lipcu pasażerowie, którzy przylecieli do Krakowa z kierunków strefy Schengen, EOG oraz z Konfederacji Szwajcarskiej (dalej w skrócie ze strefy Schengen) mogli skorzystać ze ścieżki transferowej. Od 23 do 31 lipca ze ścieżki transferowej skorzystało ok. 60 pasażerów.

Po przylocie do Kraków Airport, bez opuszczania strefy zastrzeżonej lotniska, pasażerowie mogą przejść bezpośrednio ze strefy przylotów do strefy odlotów z zastosowaniem obowiązujących procedur kontroli granicznej. Z udogodnienia korzystają pasażerowie podróżujący z bagażem podręcznym oraz pasażerowie, którzy przylatują ze strefy Schengen i w ramach jednej rezerwacji, posiadają bagaż rejestrowany nadany w porcie źródłowym do portu docelowego.

Koalicja dla bezpieczeństwa

16 lipca 2018 Kraków Airport przystąpił do Koalicji dla Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży przy Małopolskim Kuratorze Oświaty. Firmy i instytucje działające na terenie krakowskiego lotniska inicjują i podejmują szereg działań mających na celu wdrożenie rozwiązań zapewniających bezpieczną i komfortową podróż lotniczą.

Na terenie Kraków Airport jest Centrum Edukacji Lotniczej, a Kraków Airport poprzez programy grantowe „Wspieramy Sąsiadów” oraz „Blisko lotniska” wspiera działania mające na celu m.in. podnoszenie bezpieczeństwa dzieci. Kraków Airport włączył się w kampanie Urzędu Lotnictwa Cywilnego: „Laser to nie zabawka” oraz „Drony – lataj z głową”. Podejmowane działania są wyrazem realizacji Strategii społecznej odpowiedzialności Kraków Airport.

Nowe udogodnienie na parkingu wielopoziomowym

W lipcu rozszerzono strefę parkowania przeznaczoną na rezerwacje online o kilkadziesiąt dodatkowych miejsc parkingowych na poziomie 2,5 parkingu wielopoziomowego, który znajduje się vis a vis terminalu pasażerskiego.

Wystawa w terminalu

Tylko do końca sierpnia w lokalu gastronomicznym Jet Bistro w terminalu pasażerskim można obejrzeć wystawę podopiecznych Centrum Autyzmu w Krakowie. MPL Services Sp. z o. o. we współpracy z Centrum Autyzmu zorganizował wystawę prac plastycznych wykonanych przez dzieci autystyczne. „Nieprzemakalni” to także literacko – fotograficzne dzieła zainspirowane zdjęciami Pawła Lisowskiego oraz opowiadaniami Małgorzaty Wiechy, nauczycielki Centrum.

Bez wiz do USA oraz popularyzacja lotnictwa

Podczas Pikników Lotniczych w Nowym Targu oraz w Łososinie Dolnej pracownicy Centrum Edukacji Lotniczej, koordynatorzy ruchu lotniczego naziemnego oraz Welcome Airport Services sp. z o.o. popularyzowali lotnictwo, informowali o kampaniach społecznych w tym: „Bez Wiz do USA” oraz o możliwości pracy w Kraków Airport.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lufthansa podsumowuje półrocze. „Wszystko idzie zgodnie z planem”

Pasażer i linie lotnicze

Lufthansa podsumowuje półrocze. „Wszystko idzie zgodnie z planem”

Magdalena Wosińska 02 sierpnia 2018

Porty regionalne ciągle w górę. 17-procentowy wzrost liczby pasażerów

Infrastruktura i lotniska

Porty regionalne ciągle w górę. 17-procentowy wzrost liczby pasażerów

Emilia Derewienko 30 lipca 2018

Lotnisko w Modlinie: 1,5 mln obsłużonych pasażerów od początku roku

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko w Modlinie: 1,5 mln obsłużonych pasażerów od początku roku

Emilia Derewienko 26 lipca 2018

 

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

11 grudnia 2018

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

Infrastruktura i lotniska

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

11 grudnia 2018

LAW nawiązuje współpracę z PPL

Prawo i polityka

LAW nawiązuje współpracę z PPL

11 grudnia 2018

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

Prawo i polityka

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

11 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5