Krywlany: Trwają prace przy budowie drogi startowej - Rynek Lotniczy
 
Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Krywlany: Trwają prace przy budowie drogi startowej


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-02-12 16:15
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Krywlany: Trwają prace przy budowie drogi startowej
Fot. Krywlany
Ponad dwa miesiące temu rozpoczęła się modernizacja lotniska Białystok – Krywlany. Teren został już odwodniony, obecnie trwają prace ziemne i elektryczne. Całość ma być gotowa jesienią bieżącego roku.
Są też pierwsze deklaracje ze strony przewoźników odnośnie użytkowania infrastruktury nowego lotniska. Póki co – nie pasażerskie, a te dotyczące lotów cargo. Jak poinformował dyrektor Aeroklubu Białostockiego Jarosław Obuchowski w Radiu Białystok, jedna z firm kupiła w pobliżu lotniska działkę i jest zainteresowana realizowaniem z Krywlan przewozów towarowych.

Utwardzony pas startowy na Krywlanach ma mieć 1350 metrów długości i 30 metrów szerokości. Powstanie tam też m.in. płyta do zawracania, drogi kołowania i miejsce postoju dla samolotów. Lotnisko w Krywlanach będzie przystosowane do obsługi samolotów pasażerskich zabierających do 50 pasażerów. Z portu korzystać będą lotnicze ośrodki szkoleniowe, właściciele prywatnych statków powietrznych, lotnicze pogotowie ratunkowe oraz lotnicze służby państwowe. Początkowo port obsługiwać będzie 1-2 tys. operacji lotniczych.

Wykonawcą pasa startowego jest polsko-litewskie konsorcjum firm: B.K. Tras Roboty Drogowe Boruskiewicz s.j. (lider konsorcjum), PPU Drabent Maria Drabent i Jacek Drabent s.j., Projekt Plus sp. z o.o. oraz UAB Siauliu Plentas. Roboty budowlane powinny zakończyć się we wrześniu 2018 r., a formalności związane ze zmianą certyfikacji lotniska w ciągu kolejnych dwóch miesięcy.

Wszystkie prace związane z modernizacją białostockiego lotniska pochłoną około 48 mln zł.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Rzeszów: Wzrost liczby pasażerów w styczniu

Infrastruktura i lotniska

Rzeszów: Wzrost liczby pasażerów w styczniu

Justyna Urbaniak 13 lutego 2018

Gdańsk: O odszkodowania ws. hałasu można starać się do końca marca

Infrastruktura i lotniska

Gdańsk: O odszkodowania ws. hałasu można starać się do końca marca

Justyna Urbaniak 12 lutego 2018

Szczecin-Goleniów: W planach budowa terminalu cargo

Infrastruktura i lotniska

Szczecin-Goleniów: W planach budowa terminalu cargo

Justyna Urbaniak 08 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS