Kraków Airport: Kolejne innowacje w Centrum Edukacji Lotniczej - Rynek Lotniczy
 
Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Kraków Airport: Kolejne innowacje w Centrum Edukacji Lotniczej


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-04-21 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Kraków Airport/ Simpro

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków Airport: Kolejne innowacje w Centrum Edukacji Lotniczej
fot. Simpro
W Centrum Edukacji Lotniczej można od teraz skorzystać ze specjalnego VR Marshaller Room – symulatora pracy marszałka w Kraków Airport. Za jego pomocą można stanąć na wprost parkującego samolotu i poprzez odpowiednie gesty skierować go na właściwe miejsce postojowe.
To wszystko dzięki modułowi symulacyjnemu, który opracowała krakowska marka Simpro – producent profesjonalnych symulatorów szkoleniowych w wirtualnej rzeczywistości. Pomysłodawcą marki jest z kolei firma Nano Games. Urządzenie pozwala na interakcję z wykreowanymi w wirtualnej rzeczywistości (tzw. VR) elementami infrastruktury krakowskiego lotniska, w tym w zmiennych warunkach pogodowych.

Wirtualny symulator pracy Koordynatorów Ruchu Lotniczego Naziemnego, potocznie zwanych marszałkami, czeka na wszystkich gości CEL w specjalnie przygotowanym w tym celu pomieszczeniu – tzw. VR Marshaller Room. – Nowy symulator poszerzy już bardzo atrakcyjną ofertę Centrum. Krakowskie lotnisko stawia na innowacyjne rozwiązania i edukację. W konsekwencji, poszerzenie oferty Centrum wpłynie na jeszcze większe zainteresowanie dzieci i młodzieży pracą na lotnisku. Kształcenie przyszłych kadr zaczyna się w Centrum, a nowe polskie technologie mogą nam w tym pomóc – mówi Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Moduł symulacyjny krakowskiej marki jest dostępny w jednym z pomieszczeń Centrum. – Obecność naszego modułu symulacyjnego w Centrum Edukacji Lotniczej pozwala nam na realizację jednego z kluczowych założeń strategicznych marki Simpro, jakim jest edukacja. Chcemy, aby już najmłodsi odbiorcy takich urządzeń mieli świadomość innowacyjnych rozwiązań szkoleniowych i możliwości ich wykorzystania w realnym świecie. Jesteśmy przekonani, że nasza działalność podnosi konkurencyjność Polski na arenie międzynarodowej, oraz co bardzo ważne – przyczynia się do wzrostu bezpieczeństwa infrastruktury publicznej – stwierdza Michał Litworowski, prezes Nano Games i pomysłodawca marki Simpro.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Strabag rozbuduje płytę do odladzana na lotnisku we Wrocławiu

Infrastruktura i lotniska

Strabag rozbuduje płytę do odladzana na lotnisku we Wrocławiu

Emilia Derewienko 18 kwietnia 2018

Udany pierwszy kwartał w Jasionce

Biznes i przemysł

Udany pierwszy kwartał w Jasionce

Magdalena Wosińska 05 kwietnia 2018

Kraków Airport: Jest przetarg na projekt nowego terminala

Infrastruktura i lotniska

Kraków Airport: Jest przetarg na projekt nowego terminala

Bartosz Józefiak 31 marca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS