Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

KLM porozumiał się ze związkowcami. Strajku nie będzie


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-09-07 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

KLM porozumiał się ze związkowcami. Strajku nie będzie
fot. KLM
Związek zawodowy holenderskich pilotów KLM Vereniging Nederlandse Verkeersvliegers (VNV) ogłosił 4 września 2018 r., że osiągnął porozumienie w sprawie nowej zbiorowej umowy o pracę z kierownictwem KLM-Air France.
Chociaż wydarzenie to jest jednoznaczne z rozwiązaniem problemu dotyczącego ryzyka strajku pilotów w Holandii, może wywołać rozognienie sporu na innym froncie – tym razem u francuskiego odpowiednika związku.

W dniu 17 sierpnia 2018 r. VNV zagroziło KLM strajkiem przewidzianym na wrzesień, jeśli linia nie przeprowadzi rekrutacji nowych pracowników w celu zmniejszenia obciążenia pracą dotychczasowej załogi. KLM przedłożył wcześniej projekt umowy obejmujący podwyżkę płac o 4 proc. i wzrost liczby dni wolnych od 2019 r. Związek jednak odrzucił propozycję, domagając się, aby środki zostały wprowadzone z mocą wsteczną przez cały rok 2018. 4 września, z pomocą mediatora, kierownictwo KLM i związku zawodowego osiągnęło porozumienie, pozwalające pilotom skorzystać wcześniej niż oczekiwano z dłuższych okresów odpoczynku (chodzi o odpoczynek pomiędzy jednym lotem a kolejnym). Związek już ogłosił, że rezygnuje z przygotowań do strajku.

– Widzimy, że gdzie indziej negocjacje i podpisywanie umów jest całkiem możliwe – podsumował ironicznie doniesienia z Holandii Philippe Evain, przewodniczący głównego związku pilotów Air France, odnosząc się do kwestii wynegocjowanego porozumienia.

Zarząd Air France-KLM przypomniał, że nie upoważnił tymczasowego kierownictwa linii lotniczej do negocjowania ze związkami i modyfikacji planu strategicznego, który został już zatwierdzony.

Pomimo wewnętrznych niepokojów, których ostatnio mocno doświadczyła niskokosztowa linia Ryanair, Air France stawia na rozwój poprzez rozbudowę swojej floty. Grupa Air France-KLM ma zamówionych 28 airbusów A350-900, z których dla KLM przeznaczono siedem. Air France spodziewa się otrzymać pierwsze A350 w drugiej połowie 2019, to rok później niż przewidywano podczas złożenia zamówienia. Pierwsza partia samolotów A350 dla Air France trafi do jej nowego, taniego przewoźnika Joon.

W czerwcu 2013 r., podczas Paris Air Show, francusko-holenderska grupa zamówiła początkowo 25 A350 z 25 opcjami na kolejne maszyny tego typu. W lutym zeszłego roku Air France zamieniła pozostałe zamówienia na dwa airbusy A380 na trzy mniejsze A350, podnosząc liczbę zamówionych maszyn do 28 z opcjami na 22 maszyny tego typu. 

Pierwsze 28 maszyn zostanie rozdzielone następująco: do Air France trafi 11 maszyn, 10 do Joon i siedem do KLM. Obecna flota KLM składa się ze 120 samolotów: 12 airbusów z rodziny A330, 50 boeingów B737NG, 12 B747-400, trzech B747-400F (cargo), 15 B777-200ER, 14 B777-300ER oraz 13 B787-9 Dreamliner.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Związkowcom nie podoba się nowy prezes Air France-KLM. „Nie jest Francuzem”

Biznes i przemysł

Związkowcom nie podoba się nowy prezes Air France-KLM. „Nie jest Francuzem”

Magdalena Wosińska 17 sierpnia 2018

Więcej lotów z Europy do Ameryki Środkowej i Południowej

Biznes i przemysł

Więcej lotów z Europy do Ameryki Środkowej i Południowej

Emilia Derewienko 12 sierpnia 2018

KLM poleci do Bostonu

Biznes i przemysł

KLM poleci do Bostonu

Emilia Derewienko 03 sierpnia 2018

 

LOT: Związkowcy przeciwko szczepieniom

Prawo i polityka

LOT: Związkowcy przeciwko szczepieniom

08 września 2018

Greckie lotnisko do rozbudowy

Infrastruktura i lotniska

Greckie lotnisko do rozbudowy

08 września 2018

PZL Mielec realizuje kontrakty

Biznes i przemysł

PZL Mielec realizuje kontrakty

08 września 2018

Wild: Nie rozumiem irytacji szefa Ryanaira

Biznes i przemysł

Wild: Nie rozumiem irytacji szefa Ryanaira

07 września 2018

Katowice-Pyrzowice: 8. najlepszy miesiąc w historii

Pasażer i linie lotnicze

Katowice-Pyrzowice: 8. najlepszy miesiąc w historii

07 września 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS