Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Inżynierowie Airbusa skończyli montaż prototypu “skrzydła przyszłości”


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2022-07-24 06:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Airbus

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Inżynierowie Airbusa skończyli montaż prototypu “skrzydła przyszłości”
fot. Airbus
Międzynarodowy program badawczo-rozwojowy firmy Airbus zaowocował właśnie zakończeniem budowy pierwszego pełnowymiarowego prototypu skrzydła - demonstratora, który pomoże w rozwoju technologii skrzydeł nowej generacji. Ukończenie montażu pierwszego z trzech całkowicie kompozytowych demonstratorów wymagało zastosowania ponad 100 różnych technologii produkcyjnych, co przekłada się na całkowicie nowy system montażu przemysłowego. Technologie te pomogły w ocenie kluczowych wyzwań związanych z automatyzacja „skrzydła przyszłości”.
Sabine Klauke, dyrektor techniczna Airbusa, powiedziała, że program Wing of Tomorrow wprowadza zupełnie inną metodę montażu skrzydła i jest kluczową częścią firmowego portfolio prac badawczo-rozwojowych, które pomoże ocenić wykonalność przemysłową produkcji skrzydeł w przyszłości.

Międzynarodowy zespół stojący za kierowanym przez Wielką Brytanię programem zajmuje się opracowaniem technologii wysoce efektywnych skrzydeł, w tym zastosowaniem składanej końcówki płata skrzydła. Obok badań nad zrównoważonymi paliwami i napędem wodorowym, właśnie Wing of Tomorrow pokazuje sposób, w jaki sposób Airbus przyczynia się do realizacji ambicji branży lotniczej w zakresie dekarbonizacji. Potwierdza też znaczenie współpracy przemysłowej prowadzonej na dużą skalę w realizacji programu na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości.

Nowa koncepcja budowy w Wing of Tomorrow eliminuje prace wewnątrz skrzydłowego zbiornika paliwa i umożliwia płynną integrację ręcznego i zautomatyzowanego montażu w ramach jednego systemu produkcji. Na bazie doświadczeń i wiedzy zdobytych podczas montażu pierwszego i kolejnych demonstratorów skrzydeł, konstruktorzy Airbusa przeanalizują różne scenariusze uprzemysłowienia produkcji skrzydeł przyszłości.

Komponenty kompozytowe Wing of Tomorrow zostały zaprojektowane w sposób pozwalający jak najlepiej wykorzystać posiadane technologie i zmniejszyć o ponad 50 proc. nakład pracy wymaganej podczas montażu. Automatyzacja wykonywania odwiertów, osiągnięcie właściwej kontroli tolerancji kształtu skrzydła, a także wprowadzenie nowych sposobów inspekcji i oceny produktów ułatwią Airbusowi stworzenie optymalnych skrzydeł dla samolotów przyszłości.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
FIA2022: Delta zamawia kolejne airbusy A220

Pasażer i linie lotnicze

FIA2022: Delta zamawia kolejne airbusy A220

Avgeek 19 lipca 2022

Bloomberg: PLL LOT bliski wybrania airbusów A220

Biznes i przemysł

Bloomberg: PLL LOT bliski wybrania airbusów A220

simetra 17 lipca 2022

Airbus dostarczył 220. samolot z rodziny A220

Biznes i przemysł

Airbus dostarczył 220. samolot z rodziny A220

Avgeek 16 lipca 2022

 

Zostały dwa tygodnie. Kolej czeka na KPO

Prawo i polityka

Zostały dwa tygodnie. Kolej czeka na KPO

22 września 2022

Remont PST. Prace trwają już na obu odcinkach

Pasażer i linie lotnicze

Remont PST. Prace trwają już na obu odcinkach

22 września 2022

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko!

Pasażer i linie lotnicze

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko!

22 września 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5