Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Hiszpanie chcą pozwać Ryanaira


Wstecz Dalej

Autor:

Magdalena Wosińska

Data publikacji:
2018-02-08 14:45
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy.pl/ Independent.ie

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Hiszpanie chcą pozwać Ryanaira
fot. Ryanair
Problemy Ryanaira z pracownikami nie skończyły się wraz z uznaniem związków zawodowych pilotów. Irlandzkiego przewoźnika mogą teraz zgubić kruczki prawne. Hiszpańscy związkowcy uważają, że umowa z Ryanairem nie jest zgodna z hiszpańskim prawem pracy.
W grudniu irlandzka linia za wszelką cenę chciała uniknąć strajków pilotów. Sprawa była wówczas nagląca, bo załoga z Niemiec, Włoch i Irlandii planowała protesty w okresie świątecznym. Wówczas przewoźnik zaprosił związkowców do rozmów. Na początku 2018 roku uznał także związki zawodowe brytyjskich pilotów BALPA. Miał to być przełomowy moment w 32-letniej historii Ryanaira i zapowiedź, że idzie lepsze. Sprawa nie wygląda tak kolorowo już dla organizacji hiszpańskich pilotów pracujących dla linii. Przedstawiciele pilotów hiszpańskich ze związku SEPLA powiedzieli, że chęć poprawy warunków ich zatrudnienia przez Ryanaira w rzeczywistości jest „mrzonką”.

W piśmie do swych członków SEPLA zarzuciła przedstawicielom linii, że nie negocjowali w dobrej wierze w sprawie uznania związków zawodowych i uprawiają grę na zwłokę.  – To oczywiste, że Ryanair nie ma zamiaru negocjować z przedstawicielami pilotów, dopóki nie zostanie do tego zmuszony – dodaje przy tym. Idzie też o krok dalej i zapowiada, że złoży w hiszpańskim sądzie dwa pozwy dotyczące umów z przewoźnikiem. SEPLA reprezentuje 500 z 800 pilotów Ryanaira stacjonujących w Hiszpanii.

Do sprawy odniósł się sam zainteresowany, który twierdzi, że spełnił wymagania unijnej i hiszpańskiej ustawy o zatrudnieniu. Ryanair przytoczył przy tym wyrok Sądu Apelacyjnego z Walencji, który uznał, że hiszpańskie sądy nie mają jurysdykcji nad warunkami zatrudniania pilotów i załogi przez irlandzką linię.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ryanair: 12 proc. zysku w III kwartale

Biznes i przemysł

Ryanair: 12 proc. zysku w III kwartale

Magdalena Wosińska 05 lutego 2018

Niemieccy i irlandzcy piloci Ryanaira też zapowiadają strajki

Biznes i przemysł

Niemieccy i irlandzcy piloci Ryanaira też zapowiadają strajki

Magdalena Wosińska 13 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS