Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Kraków: Podsumowanie roku i samego grudnia


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-01-03 12:07
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Kraków Airport

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków: Podsumowanie roku i samego grudnia
fot. Kraków Aiport
W grudniu z Kraków Airport skorzystało 558 881 pasażerów, co stanowi wzrost o 17% w stosunku do grudnia 2017 roku. Na taki wynik złożyło się 4 216 operacji lotniczych, czyli startów i lądowań (+14% więcej w stosunku do grudnia 2017). Łącznie w 2018 roku z usług krakowskiego lotniska skorzystało 6 769 369 pasażerów. To wynik o 934 tysięcy lepszy niż w 2017 roku. 
Grudniowe nowiki

W grudniu zeszłego roku PLL LOT ogłosił nowe krajowe połączenie z Olsztyna do Krakowa. Inauguracyjny lot zaplanowano na 25 kwietnia 2019 r. Rejsy będą wykonywane dwa razy w tygodniu – we czwartki i niedziele do 30 września 2019 r.

Ryanair ogłosił zbazowanie w Kraków Airport dodatkowego 6. samolotu począwszy od sezonu Lato 2019 oraz uruchomienie 7 nowych połączeń, tj. do Bari, Berlina Tegel, Katanii, Kopenhagi, Rimini, Salonik oraz Zadaru. Równocześnie przewoźnik zapowiedział zwiększenie liczby rejsów do Alicante, Brukseli Charleroi, Kijowa i Londynu Stansted.

Kraków Airport powitał w swojej siatce połączeń kolejnego przewoźnika – linię lotniczą Blue Air. 16 grudnia 2018 r. wraz z pasażerami i załogą samolotu krakowskie lotnisko świętowało inauguracyjny lot z Turynu. Przewoźnik oferuje loty z Krakowa do Turynu trzy razy w tygodniu: w środy, piątki i niedziele.

Najistotniejsze w 2018 r.

Najważniejszym wydarzeniem dla dalszego rozwoju krakowskiego portu było uchwalenie Planu Generalnego Lotniska Kraków/Balice pod koniec listopada 2018 r. Dokument  wyznacza kierunki rozwoju portu lotniczego w ciągu najbliższych dwudziestu lat. Wartość planowanych inwestycji to około miliarda złotych. Zadania zaplanowane do 2036 roku, uwzględniają rozwój siatki połączeń i ruchu lotniczego w Polsce, który będzie również efektem powstania Centralnego Portu Komunikacyjnego.

– Krakowskie lotnisko jest silne dzięki atrakcyjności Krakowa oraz aktywności i przedsiębiorczości Małopolan. Dzięki zaangażowaniu pracowników, we wszystkich firmach i instytucjach w cywilnej i wojskowej części lotniska, jest to największe lotnisko regionalne, zauważane także w międzynarodowych rankingach. Inwestycje, ujęte w zatwierdzonym dzisiaj Planie generalnym, będą realizowane przy uwzględnieniu zasad zrównoważonego rozwoju. Wymagają współpracy na każdym etapie ich realizacji, aby zapewnić sprawne i bezpieczne funkcjonowanie krakowskiego lotniska – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lotnisko w Pekinie z ponad 100 mln pasażerów w 2018 r.

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko w Pekinie z ponad 100 mln pasażerów w 2018 r.

Tomasz Śniedziewski 02 stycznia 2019

Dubaj: Miliardowy pasażer

Infrastruktura i lotniska

Dubaj: Miliardowy pasażer

Aleksander Domański 29 grudnia 2018

Bydgoszcz: Odprawiony 400 tysięczny pasażer w tym roku

Pasażer i linie lotnicze

Bydgoszcz: Odprawiony 400 tysięczny pasażer w tym roku

Aleksander Domański 27 grudnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5