Partnerzy serwisu:
BIZNES I PRZEMYSŁ

Gheorghe Cristescu na czele AMW Hotele


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-05-27 14:11
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ PHH

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gheorghe Cristescu na czele AMW Hotele
fot. PHH
Prezes Polskiego Holdingu Hotelowego Gheorghe Marian Cristescu został wybrany na prezesa AMW Hotele. Taką decyzję podjęła Rada Nadzorcza Spółki.
Gheorghe Marian Cristescu z branżą hotelową związany jest od ponad 20 lat. Od kwietnia 2016 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego (wcześniej Chopin Airport Development), którego celem jest konsolidacja zarządzania obiektami hotelowymi, należącymi do Skarbu Państwa.

Konsolidacja rynku

Zgodnie z przyjętą strategią budowania Polskiego Holdingu Hotelowego prezes PHH nie będzie pobierał wynagrodzenia z innych spółek. Dlatego też Cristescu, który jest jednocześnie prezesem holdingu, obowiązki prezesa AMW będzie wykonywał bez pobierania dodatkowego wynagrodzenia.

AMW Hotele to kluczowy podmiot w procesie konsolidacji obiektów hotelowych, będących w domenie państwa. Zapowiedziane w grudniu ub. r. powstanie Polskiego Holdingu Hotelowego zaczyna wchodzić w następny etap dotyczący przyłączenia kolejnych obiektów. W najbliższym czasie do PHH zostanie włączonych 13 hoteli należących do spółki AMW Hotele – Cassubia, Royal, Huzar, Reymont, Ikar, Iskra, Hetman, Kapitan, Rycerski, Kopernik, Belwederski, Mazowiecki, Wieniawa. W następnej kolejności do PHH będą włączone również trzy hotele należące do Gliwickiej Agencji Turystycznej – Zagroń, Ośrodek Wypoczynkowy „Barbara” i Zamek w Lesku, trzy hotele Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Usług Turystycznych – Hotel Katowice, Hotel Monopol w Zabrzu i Pionier w Bytomiu oraz hotel należący do spółki Hotele Olsztyn – Hotel Kopernik.

PHH a CPK

Polski Holding Hotelowy w 100 proc. z państwowym kapitałem ma za zadanie skonsolidować zarządzanie obiektami hotelowymi należącymi do Skarbu Państwa w jednej, wyspecjalizowanej spółce o wysokim know-how branżowym.  Docelowo PHH ma stać się jednym z głównych graczy na polskim rynku i skupiać zarówno obiekty klasy ekonomicznej, jak i 5-gwiazdkowe hotele, usytuowane w dużych miastach i miejscowościach wypoczynkowych. Ich oferta będzie skierowana zarówno do biznesu, jak i turystów. Nowo utworzony podmiot ma również odegrać istotną rolę przy budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego jako części składowej Airport City.

– Bardzo chcemy się włączyć do tej inwestycji. Jesteśmy spółką, która ma bardzo duże doświadczenie w inwestycjach okołolotniskowych. Dlatego chcemy być aktywnym graczem przy budowie Airport City, ale sądzę, że znajdzie się tam miejsce dla wielu innych podmiotów. Dzisiaj przy Lotnisku Chopina działa wiele hoteli i wszystkie one prosperują bardzo dobrze. CPK będzie obsługiwać o wiele więcej pasażerów, więc będzie tam miejsce dla wielu inwestycji – mówi Gheorghe Marian Cristescu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Embraer Commercial Jet stanie się Boeingiem. Niepewny los nazw samolotów

Biznes i przemysł

Embraer Commercial Jet stanie się Boeingiem. Niepewny los nazw samolotów

Tomasz Śniedziewski 27 maja 2019

Sebastian Mikosz skraca swój kontrakt z Kenya Airways

Pasażer i linie lotnicze

Sebastian Mikosz skraca swój kontrakt z Kenya Airways

Aleksander Domański 27 maja 2019

 

Airbus Polska: Strajk trwa już ponad tydzień

Biznes i przemysł

Airbus Polska: Strajk trwa już ponad tydzień

05 czerwca 2019

PLL LOT: Wyniki finansowe za 2018 r. w czerwcu

Biznes i przemysł

PLL LOT: Wyniki finansowe za 2018 r. w czerwcu

05 czerwca 2019

Łódź kusi LOT. Lublinek bazą dla Dasha?

Biznes i przemysł

Łódź kusi LOT. Lublinek bazą dla Dasha?

04 czerwca 2019

Inwestycje na lotnisku Chopina wstrzymane czy nie?

Prawo i polityka

Inwestycje na lotnisku Chopina wstrzymane czy nie?

04 czerwca 2019

Pomorze Zachodnie promuje się na lotniskach

Prawo i polityka

Pomorze Zachodnie promuje się na lotniskach

04 czerwca 2019

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5