Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Furgalski: Współpraca między branżami e-commerce i logistyki jest konieczna


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2017-01-24 10:44
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RynekInfratsruktury.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Furgalski: Współpraca między branżami e-commerce i  logistyki jest konieczna
fot. Pixabay
– Beneficjentem zmian w Europie może okazać się polski e-handel, który dzięki swoim walorom ma uzyskać dostęp do 0,5 miliarda obywateli Unii Europejskiej. Dlatego też idea konferencji o logistyce wydaje się oczywista – mówił Adrian Furgalski, wiceprezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR podczas otwarcia II Forum Logistyki w E-Commerce.
Wydarzenie jest organizowane przez ZDG TOR. Jak tłumaczył podczas inauguracji konferencji Adrian Furgalski, rozmowa o współpracy branży e-commerce i firm logistycznych jest konieczna. – Nikt dotychczas nie zdecydował się znaleźć miejsca i czasu, aby spotkać tych, którzy potrafią mówić o bieżących rozwiązaniach o logistyce i e-commerce, zapewniając sklepom przewagę konkurencyjną nie tylko na polskich, ale i na zagranicznych rynkach – podkreślał ekspert i wiceprezes ZDG TOR.

Zdaniem Adriana Furgalskiego, warto jednak o branżę e-commerce zadbać. Przed Polską otwierają się bowiem duże perspektywy. – Beneficjentem zmian w Europie może okazać się polski e-handel, który dzięki swoim walorom ma uzyskać dostęp do 0,5 miliarda obywateli Unii Europejskiej – mówił wiceprezes ZDG TOR. Ekspert zwrócił uwagę na to, że wśród ponad 500 mln ludzi mieszkających w UE, 64 mln to obywatele Wielkiej Brytanii. – Nie wiemy jak będzie przebiegał Brexit, ale najprawdopodobniej Wielka Brytania zrezygnuje z udziału w rynku – tłumaczył.

Wyniki rynku e-commerce z roku 2016 oraz prognozy na rok następny dla Polski mimo to są obiecujące. – Wstępne wyniki rynku e-commerce w Polsce za rok 2016 to 36 mld zł. Dobre są także prognozy na rok 2017, które zakładają około 40 mld zł zysku. Mimo nieco gorszych wyników produktu krajowego brutto, ten rynek wydaje się nietknięty gorszą passą – podkreślał ekspert.

Zebrane dane rzeczywiście zwracają uwagę na konieczność współpracy firm z branży e-commerce i logistyki. 35% ankietowanych nie jest zadowolonych z powodu długiego oczekiwania na towar. Z kolei 33% zwraca uwagę na wysokie koszty dostaw. Kolejne wyzwanie dla branży to brak rąk do pracy. – Po tych danych widać, że skala wyzwań jest duża – dodał Adrian Furgalski.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

11 grudnia 2018

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

Infrastruktura i lotniska

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

11 grudnia 2018

LAW nawiązuje współpracę z PPL

Prawo i polityka

LAW nawiązuje współpracę z PPL

11 grudnia 2018

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

Prawo i polityka

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

11 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5