Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Ekologiczne linie Emirates przedstawiają raport środowiskowy


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2017-11-26 07:58
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Emirates Press

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ekologiczne linie Emirates przedstawiają raport środowiskowy
fot. Emirates Press
Grupa Emirates opublikowała siódmy roczny raport środowiskowy, opisujący m.in. efekty działalności lotniczej na środowisko w roku 2016-2017. Podstawą ekologicznej strategii przewoźnika ma być nowoczesna flota, złożona wyłącznie z Airbusów A380 i Boeingów 777.
W przygotowanym przez firmę PricewaterhouseCoopers (PwC) raporcie przedstawiono różne działania grupy – m.in. operacje lotnicze, przewozy cargo i obsługę naziemną realizowaną przez spółkę dnata, a także najrozmaitsze usługi handlowe od projektowych po gastronomiczne – i ich wpływ na środowisko.

Podstawę strategii środowiskowej grupy stanowi ekologiczna flota – w ciągu ostatniego roku linie Emirates wycofały z eksploatacji ostatnie Airbusy A340 i A330. Obecnie flota linii Emirates składa się wyłącznie z Airbusów A380 i Boeingów 777, a średni wiek samolotów z uwzględnieniem towarowych Boeingów 777 wynosi zaledwie 5,3 roku, znacznie poniżej średniej w branży. Nowoczesne samoloty szerokokadłubowe pozwalają zmniejszyć emisję spalin i hałasu, a także zapewniają większy komfort pasażerom.

Działania grupy na rzecz zwiększenia wydajności operacyjnej również pomogły ograniczyć koszty i oddziaływanie na środowisko. Na przykład wodooszczędna procedura czyszczenia samolotów wprowadzona przez zespół Emirates Engineering pozwoli zaoszczędzić 11 mln litrów wody rocznie, a inicjatywy na rzecz zwiększenia efektywności energetycznej takie jak montaż oświetlenia LED w hangarach przynoszą oszczędności w postaci aż 237 megawatogodzin miesięcznie.

Na trasach długodystansowych w klasie ekonomicznej linie Emirates oferują ekologiczne polarowe koce. Każdy z nich powstaje z 28 przetworzonych plastikowych butelek, które w przeciwnym razie wylądowałyby na wysypisku.

W Dubaju i na całym świecie dnata stopniowo wprowadza elektryczne lub hybrydowe pojazdy i sprzęt do obsługi naziemnej, ograniczając emisję dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń. Sprzęt elektryczny jest wykorzystywany także do obsługi lotniskowej w Szwajcarii i Singapurze, a spółka planuje rozbudowę floty tych pojazdów i wprowadzenie ich na kolejnych lotniskach.
Aby osiągnąć trwałą doskonałość w zakresie zdrowia, bezpieczeństwa i środowiska (HSE), w ciągu ostatniego roku spółka dnata wdrożyła zintegrowany system zarządzania (IMS). Jako podstawa strategii „One dnata” system IMS obejmuje wszystkie aspekty różnorodnego profilu spółki i będzie sprzyjać rozwojowi kultury uczenia się, która umożliwi nieustanne doskonalenie we wszystkich obszarach działalności.

Grupa w dalszym ciągu aktywnie wspierała działania przeciwko nielegalnemu handlowi dziką fauną i florą, między innymi w ramach programu „A Greener Tomorrow”, z którego dofinansowywane są trzy organizacje działające na rzecz ochrony środowiska w Afryce: Southern African Wildlife College Trust, Southern African Foundation for the Conservation of Coastal Birds i African Parks. Również program charytatywny dnata4good organizowany przez pracowników spółki w dalszym ciągu wspierał ochronę przyrody w RPA, a także zrealizował program budowy szkół w Nepalu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Emirates prezentują samolot z nową kalkomanią na Expo 2020

Pasażer i linie lotnicze

Emirates prezentują samolot z nową kalkomanią na Expo 2020

inf. prasowa 12 listopada 2017

Linie Emirates odbierają swojego setnego Airbusa A380

Biznes i przemysł

Linie Emirates odbierają swojego setnego Airbusa A380

Redakcja 03 listopada 2017

 

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

11 grudnia 2018

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

Infrastruktura i lotniska

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

11 grudnia 2018

LAW nawiązuje współpracę z PPL

Prawo i polityka

LAW nawiązuje współpracę z PPL

11 grudnia 2018

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

Prawo i polityka

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

11 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5