Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Co Modlin przygotował na lato


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras.

Data publikacji:
2018-06-27 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras.

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Co Modlin przygotował na lato
fot. commons.wikimedia.org
Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa Modlin rozpoczyna sezon wakacyjny z 49 regularnymi połączeniami lotniczymi. Ostatnio do stałej listy doszły jeszcze trzy nowe kierunki: Pescara, Rimini oraz Burgas. Podwarszawski Port otrzymał właśnie pozytywną opinię Urzędu Lotnictwa Cywilnego, która jest niezbędna dla codziennego funkcjonowania.
Opinię poprzedziła przeprowadzona w pierwszej połowie czerwca przez inspektorów Urzędu Lotnictwa Cywilnego wnikliwa kontrola. Obejmowała ona działalność zarządzającego lotniskiem w 25 obszarach, w ciągu całego roku po konwersji certyfikatu posiadanego od lata 2017 roku certyfikatu. Wykazała ona, że zarządzający portem spełnia ustalone przepisami prawa wymagania dla utrzymania ważności certyfikatu.

– We wszystkich kontrolowanych obszarach nie stwierdzono ani jednej niezgodności, dzięki temu cykl kontroli powinien wydłużyć się z jednego roku na 2 lub 3 lata, wymaga to jednak dalszego potwierdzenia decyzją ULC-u – mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezes Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa Modlin i dodaje, że wyniki kontroli pozwalają na konsekwentną realizację planu udoskonalania naszego lotniska.

W pierwszym rzędzie, na zlecenie Portu, wykonawca realizuje prace budowlane na drogach kołowania DK-A1 i DB-B. Zgodnie z harmonogramem, działania firmy, które składają się z 4 etapów, obejmują: roboty rozbiórkowe i ziemne, branżowe (elektryczne i odwodnienie), dotyczące warstw konstrukcyjnych nawierzchni i prace wykończeniowe. Wszystko ma się zakończyć w ostatniej dekadzie września.

– Dzięki temu, nasza infrastruktura stanie się w pełni gotowa do dalszego regularnego ruchu samolotów, biorąc pod uwagę jego stopniowy wzrost w kolejnych latach – mówi Marcin Danił, wiceprezes mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa Modlin.

Port Lotniczy realizuje inwestycję wyłącznie ze środków własnych. Całkowity koszt do końca września bieżącego roku wyniesie 12,5 mln zł netto. Według prowadzonego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego zestawienia Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa Modlin plasuje się w pierwszej piątce regionalnych lotnisk w Polsce. Zgodnie z przewidywaniami ruch na nim ma w wzrastać średnio o około 9 procent w ciągu roku.

Od wakacyjnego okresu 2017 siatka obsługiwanych przez Modlin połączeń wzbogaciła się m.in. o loty do Niemiec (Karlsruhe, Memmingen) Izrael (Ejlat) Hiszpania (Sewilla) oraz Włochy (Cagliari, Wenecja, Neapol), Portugalia (Faro). Dziś w w terminalu pasażerskim pasażerowie mają do dyspozycji 7 restauracji i kawiarni, 8 sklepów, 10 wypożyczalni samochodów, 9 bankomatów, 3 kantory. Przed rozpoczęciem sezonu letniego, na Lotnisku Warszawa/Modlin został otwarty zmodernizowany i powiększony sklep wolnocłowy pod nazwą Aelia Duty Free.

Pasażerowie mogą również skorzystać z restauracji zlokalizowanej naprzeciwko terminala oraz z parkingów dla 800 samochodów.

Dojazd na lotnisko Warszawa/Modlin ułatwiają pasażerom linie autobusowe: 24 połączenia dziennie z centrum Warszawy z czasem dojazdu 40-45 minut, 42 połączenia z innych miast Polski, 2 połączenia z Białorusi oraz kolejowe: 20 połączeń dziennie z Warszawy Centralnej i 31 połączeń dziennie z Warszawy Gdańskiej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Amadeus inwestuje w GPS na lotniskach i dworcach

Biznes i przemysł

Amadeus inwestuje w GPS na lotniskach i dworcach

inf. prasowa 15 stycznia 2018

Kraków: W październiku 19 proc. więcej pasażerów

Infrastruktura i lotniska

Kraków: W październiku 19 proc. więcej pasażerów

Magdalena Wosińska 06 listopada 2017

Od czwartku lecących do USA czekają ostrzejsze kontrole

Pasażer i linie lotnicze

Od czwartku lecących do USA czekają ostrzejsze kontrole

Magdalena Wosińska 25 października 2017

 

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

11 grudnia 2018

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

Infrastruktura i lotniska

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

11 grudnia 2018

LAW nawiązuje współpracę z PPL

Prawo i polityka

LAW nawiązuje współpracę z PPL

11 grudnia 2018

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

Prawo i polityka

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

11 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5