Bułgarskie lotnisko w rękach Chińczyków - Rynek Lotniczy
 
Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Bułgarskie lotnisko w rękach Chińczyków


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-04-18 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bułgarskie lotnisko w rękach Chińczyków
fot. Plovdiv Airport/ FB
Chińska spółka zależna HNA Group, HNA Airport Group, wygrała 35-letnią koncesję na obsługę portu lotniczego Płowdiw w Bułgarii. Jej celem jest ułatwienie ekspansji lotniska na rynku europejskim.
HNA Airport Group, która jest częścią konsorcjum obejmującego również Plovdiv Airport Invest BV z siedzibą w Holandii, zainwestuje co najmniej 79 mln euro w rozbudowę portu lotniczego w Płowdiwie, podaje bułgarski rząd.

Bułgarskie lotnisko Płowdiw, oddalone o 150 km od stolicy lotniska w Sofii, może być obsługiwane przez całą dobę.

Rząd bułgarski wznowił przetarg na obsługę lotniska w grudniu ubiegłego roku po tym, jak jego poprzednie próby nie przyciągnęły oferentów.

– Port lotniczy Płowdiw stanie się drugim portem lotniczym w Europie obsługiwanym przez Grupę HNA Airport, po porcie lotniczym Frankfurt-Hahn w Niemczech. HNA pogłębia w ten sposób współpracę z krajami europejskimi. Wykorzystamy położenie geograficzne lotniska Płowdiw w celu promowania wymiany między Chinami i krajami Europy Środkowej i Europy Wschodniej – poinformowali przedstawiciele HNA Group.

HNA Group posiada obecnie około 145 miliardów dolarów aktywów, ponad 90 miliardów dolarów przychodu rocznie i ponad 410 000 pracowników na całym świecie. Działalność firmy obejmuje różne sfery, koncentrując się przede wszystkim na lotnictwie, technologii, turystyce, finansach, innowacjach i logistyce. Hainan Group zarządza 14 liniami lotniczymi z ponad 1250 samolotami obsługującymi 13 lotnisk i ponad 1000 linii krajowych i międzynarodowych. Rocznie firma przewozi ponad 100 milionów pasażerów do ponad 260 miast.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Strabag rozbuduje płytę do odladzana na lotnisku we Wrocławiu

Infrastruktura i lotniska

Strabag rozbuduje płytę do odladzana na lotnisku we Wrocławiu

Emilia Derewienko 18 kwietnia 2018

UE: Przewoźnicy muszą płacić za skutki dzikich strajków

Prawo i polityka

UE: Przewoźnicy muszą płacić za skutki dzikich strajków

Magdalena Wosińska 18 kwietnia 2018

Rozpoczęła się budowa połączenia kolejowego do lotniska Londyn-Luton

Infrastruktura i lotniska

Rozpoczęła się budowa połączenia kolejowego do lotniska Londyn-Luton

Justyna Urbaniak 18 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS