Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Babimost pnie się w górę


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-07-05 08:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Babimost pnie się w górę
fot. Port Lotniczy Zielona Góra - Babimost
Ostatni rok dla zielonogórskiego lotniska oznaczał rekordowe, dwucyfrowe wzrosty w liczbie obsłużonych pasażerów. Nie inaczej było też w czerwcu, kiedy w porcie obsłużono 2 335 podróżnych, co daje wynik o 72,3 proc. lepszy niż za analogiczny miesiąc ubiegłego roku.
W ciągu pierwszego półrocza bieżącego roku z zielonogórskiego lotniska skorzystało już łącznie 12 047 podróżnych, czyli o 104,4 proc. więcej niż w pierwszym półroczu ubiegłego roku. To więcej niż w całym 2016 roku, kiedy to z portu skorzystały łącznie 8 723 osoby i niewiele mniej niż w całym 2017 roku, kiedy na lotnisku udało się obsłużyć 15 915 podróżnych, czyli o 4 tys. więcej niż w pierwszym półroczu bieżącego roku. Jeśli dobra passa lotniska się utrzyma, możemy liczyć na zamknięcie roku imponującym wynikiem, znacznie przekraczającym wyniki, które port osiągał w ostatnich latach.

Dobre wyniki portu w Babimoście to w dużej mierze efekt trwającej od ponad roku współpracy Portu Lotniczego Zielona Góra-Babimost z PLL LOT. Oferowane przez polskiego przewoźnika połączenie z Warszawą cieszy się bowiem rosnącym zainteresowaniem. Widać to doskonale szczególnie na przykładzie statystyk, które rosną też w miesiącach, w których linia operowała na lotnisku już w ubiegłym roku. Przewoźnik jest bowiem obecny w porcie od marca 2017 roku, a dynamika wzrostów utrzymuje się mniej więcej na stałym, bardzo wysokim poziomie (obecnie – najwyższym w kraju).

Babimojskie lotnisko od miesięcy zapowiadało uruchomienie lotów międzynarodowych i czarterów w sezonie letnim. Jak informowaliśmy jeszcze w marcu, miasto Zielona Góra rozpisało długo oczekiwany przetarg na realizację tras zagranicznych. Problemem przetargu był wymóg realizowania usługi od dnia podpisania umowy. Zainteresowani mogli składać oferty do 5 kwietnia. Nikt do przetargu jednak nie przystąpił. Dlatego na chwilę obecną Babimost pozostaje portem jednego przewoźnika.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Czy Zielona Góra dofinansuje w tym roku babimojskie lotnisko?

Infrastruktura i lotniska

Czy Zielona Góra dofinansuje w tym roku babimojskie lotnisko?

Justyna Urbaniak 29 czerwca 2018

Lotnisko w Babimoście z 130-proc. wzrostem pasażerskim

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko w Babimoście z 130-proc. wzrostem pasażerskim

Redakcja 17 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS