Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Austrian Airlines będzie częściej latać do Polski


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2018-09-10 13:23
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Austrian Airlines

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Austrian Airlines będzie częściej latać do Polski
fot. Austrian Airlines
W nadchodzącym sezonie zimowym 2018/2019 Austrian Airlines znacznie rozszerzą siatkę połączeń europejskich, zapowiadając dodanie od końca października 2018 ponad czterdziestu lotów tygodniowo na czternastu kierunkach. Rozszerzona oferta obejmie Berlin, Dusseldorf i Hamburg oraz Kopenhagę, Kijów, Ateny i Kraków. 
– Wraz z europejskimi lotami zwiększamy również częstotliwości połączeń do Ameryki Północnej – zapowiada CCO Andreas Otto z Austrian Airlines, co oznaczać będzie umocnienie hubu w Wiedniu. To spełnienie zapowiedzi przewoźnika należącego do holdingu Lufthansa.

Więcej lotów do „Starej Unii”

Od końca października Austrian zapowiada dodanie więcej lotów do Niemiec, Danii i Grecji. Austriackie linie będą obsługiwać do czterdziestu ośmiu lotów tygodniowo do Berlina-Tegel i oferować trzydzieści sześć rejsów do Dusseldorfu, czyli o siedem lotów tygodniowo więcej, w porównaniu do Zimy 2017/2018. 

W zimowym rozkładzie lotów Austrian Airlines będą też operować dwadzieścia dziewięć razy w tygodniu do Hamburga. Podsumowując, flagowy austriacki przewoźnik będzie oferował tygodniowo siedemnaście lotów więcej do Niemiec, co daje łącznie dwieście trzydzieści osiem połączeń lotniczych w każdym tygodniu z Wiednia do Niemiec.

Od końca października 2018 Austrian Airlines będą oferować do trzydziestu lotów w tygodniu do Kopenhagi, czyli o cztery rejsy więcej w porównaniu z ofertą ostatniego rozkładu zimowego 2017/2018.

Codzienne rejsy będą wykonywane także do Salonik, tj. trzy razy częściej niż w zimowym rozkładzie 2017/18. 

Więcej i do „Nowej”

Austrian Airlines zapowiadają też wzmocnienie siatki w Europie Wschodniej. Loty do Kijowa będą oferowane szesnaście razy w tygodniu, tj. pięć razy częściej niż poprzedniej zimy. Do Dniepru, Lwowa i Odessy będą codzienne połączenia. Dodatkowy lot w każdym tygodniu oferowany będzie do Koszyc, Budapesztu, Belgradu i Sarajewa, co daje łącznie sześćdziesiąt trzy loty w tygodniu. 

Austrian będą oferować też loty do Warszawy i Krakowa, do którego dodadzą dwa rejsy tygodniowo, w sumie operując do naszych miast osiemnaście i trzynaście razy w tygodniu. 

W zimowym rozkładzie 2018/2019 Austrian znajdą się również trzy miasta w Rumunii – Bukareszt, Iasi i Sibiu, łącznie czterdzieści jeden lotów w tygodniu. Do Sofii będzie oferowane dwadzieścia dziewięć lotów tygodniowo a do Warny codzienne połączenie. 

Izrael i USA też na celowniku

W nadchodzącym sezonie zimowym Austrian Airlines planują również zwiększenie częstotliwości rejsów do Ameryki Północnej i Tel Awiwu. 

Od końca października 2018 rejsy do Nowego Jorku będą oferowane trzynaście razy w tygodniu, czyli o sześć więcej w porównaniu z rokiem poprzednim. Austrian Airlines będą też codziennie latać do Chicago (dwa loty więcej w porównaniu do zimy 2017/2018) i pięć razy w tygodniu do Toronto (o jeden lot więcej w tygodniu). 

Austrian Airlines zwiększają częstotliwość lotów także do Tel Awiwu. Pasażerowie, którzy chcą podróżować pomiędzy Ameryką Północną a Tel Awiwem przez Wiedeń, mają do wyboru dwadzieścia jeden tygodniowo połączeń lotniczych od końca października 2018 roku – to ponad dwukrotnie więcej w porównaniu do ostatniego zimowego rozkładu lotów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
LOT podbija Bałkany. Do Dubrownika i Podgoricy polecimy także zimą

Pasażer i linie lotnicze

LOT podbija Bałkany. Do Dubrownika i Podgoricy polecimy także zimą

Łukasz Malinowski 08 sierpnia 2018

Austrian Airlines modyfikują siatkę połączeń

Pasażer i linie lotnicze

Austrian Airlines modyfikują siatkę połączeń

Emilia Derewienko 09 lipca 2018

Lufthansa z zimowym rozkładem połączeń

Pasażer i linie lotnicze

Lufthansa z zimowym rozkładem połączeń

inf. prasowa 09 października 2017

 

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

11 grudnia 2018

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

Infrastruktura i lotniska

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

11 grudnia 2018

LAW nawiązuje współpracę z PPL

Prawo i polityka

LAW nawiązuje współpracę z PPL

11 grudnia 2018

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

Prawo i polityka

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

11 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5