Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Airbus zaczyna montaż prototypu przyszłego „eko-skrzydła”


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2021-09-27 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Airbus

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Airbus zaczyna montaż prototypu przyszłego „eko-skrzydła”
Fot. Airbus Media
Dzięki zmontowaniu pierwszego pełnowymiarowego prototypu skrzydła, „Wing of Tomorrow”, znaczący program badawczo-technologiczny Airbusa, osiągnął kluczowy etap rozwoju. To nie tylko umożliwi przetestowanie najnowszych materiałów kompozytowych i technologii w aerodynamice oraz architekturze skrzydeł, ale pozwoli też zbadać, jak można ulepszyć sposoby przemysłowego wytwarzania skrzydeł, by zaspokoić przyszły popyt na samoloty, gdy sektor lotniczy wyjdzie z pandemii.
W sumie wyprodukowane zostaną trzy pełnowymiarowe prototypowe skrzydła: jedno będzie używane do zrozumienia integracji systemów składowych; drugie zostanie poddane testom strukturalnym w celu porównania z wynikami modelowania komputerowego, a trzecie zostanie zmontowane pod kątem sprawdzenia możliwości przyspieszenia tempa produkcji i porównania z modelowaniem procesów przemysłowych.

– „Wing of Tomorrow, kluczowa część portfolio prac badawczych Airbusa, pomoże nam ocenić wykonalność przemysłową przyszłej produkcji skrzydeł. Technologia wytwarzania wysokowydajnych skrzydeł to jedno z kilku rozwiązań, obok zrównoważonych paliw lotniczych i wodoru, które możemy wdrożyć, aby przyczynić się do realizacji ambicji w zakresie dekarbonizacji lotnictwa – powiedziała Sabine Klauke, dyrektor techniczna Airbusa. 

Wing of Tomorrow jest również przykładem tego, że współpraca na dużą skalę będzie miała kluczowe znaczenie dla bardziej zrównoważonej przyszłości lotnictwa. Program, częściowo finansowany przez brytyjski Instytut Technologii Kosmicznych, jest w pełni międzynarodowym przedsięwzięciem Airbusa. Angażuje globalnych partnerów i zespoły w europejskich zakładach firmy, w tym w Bremie w Niemczech, gdzie siedzibę ma zespół „Wing Moveables”.

W konstrukcji demonstratorów trzech skrzydeł zastosowanych będzie ponad 100 nowych technologii. Podmontaż złożonej osłony skrzydła odbył się już w zakładzie Airbusa w Filton w Anglii, a wyprodukowano ją w Krajowym Centrum Kompozytowym w Bristolu. Pokrycie skrzydła i główny element od GKN Aerospace – Fixed Trailing Edge – zostały dostarczone w celu rozpoczęcia montażu do Centrum Badań nad Zaawansowanymi Metodami Produkcji, mieszczącego się w zakładzie Airbusa w Broughton produkującym skrzydła.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Indie potwierdzają zakup 56 samolotów Airbus C295

Biznes i przemysł

Indie potwierdzają zakup 56 samolotów Airbus C295

Avgeek 26 września 2021

Airbus przedstawia kolejną generację pionowzlotu CityAirbus

Biznes i przemysł

Airbus przedstawia kolejną generację pionowzlotu CityAirbus

Avgeek 26 września 2021

Litewski Heston odebrał pierwszego airbusa A330-200

Pasażer i linie lotnicze

Litewski Heston odebrał pierwszego airbusa A330-200

Avgeek 25 września 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5