ACI Europe ustaliło nową politykę dotyczącą prywatyzacji lotnisk - Rynek Lotniczy
 
Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

ACI Europe ustaliło nową politykę dotyczącą prywatyzacji lotnisk


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-06-20 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ACI Europe ustaliło nową politykę dotyczącą prywatyzacji lotnisk
fot. Pexels
Międzynarodowa Rada Portów Lotniczych (ACI) ogłosiła nowe wytyczne dotyczące prywatyzacji i finansowania portów lotniczych. To idealny moment na takie decyzje, biorąc pod uwagę fakt, iż największe lotniska podejmują obecnie kluczowe decyzje inwestycyjne w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na usługi lotnicze.
Dokument strategiczny zatytułowany "Tworzenie przyjaznych gruntów dla prywatnych inwestycji w portach lotniczych" został opracowany wspólnie z globalną firmą konsultingową InterVISTAS i oficjalnie wszedł w życie 19 czerwca. Zawiera on wytyczne dla rządów, decydentów i organów regulacyjnych, które chcą przyjąć prywatyzację lotnisk jako wewnętrzną politykę.

W związku ze wzrostem ruchu lotniczego w skali globalnej, wielu operatorów portów lotniczych boryka się z ograniczeniami przepustowości, które nie tylko blokują dalszy rozwój gospodarczy, ale także powodują intensyfikację wąskich gardeł, opóźnień lotów i wpływają na pogorszenie standardu obsługi klientów.

Aby porty lotnicze mogły zaspokoić popyt, umożliwić poprawę globalnej łączności i zapewnić korzyści dla światowej gospodarki, inwestycje w infrastrukturę muszą zostać przeprowadzone sprawnie i szybko.

ACI World szacuje, że porty lotnicze z udziałem sektora prywatnego rzeczywiście zainwestowały 14 procent więcej w porównaniu do ich publicznych odpowiedników i 12 procent więcej niż średnia globalna w ciągu ostatnich pięciu lat.

– ACI ma neutralne stanowisko w sprawie własności portów lotniczych i nie sugeruje, że prywatyzacja jest jedynym właściwym wyborem politycznym – skomentowała Angela Gittens, dyrektor generalny ACI World. – Istnieje jednak globalna potrzeba finansowania nowej infrastruktury lotniskowej w celu zaspokojenia przyszłego zapotrzebowania, a jeśli nie można polegać na wydatkach rządowych, jak miało to miejsce w przeszłości, istnieje wiele dowodów na wartość tworzoną przez prywatne inwestycje na lotniskach na całym świecie.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
IATA przygląda się opłatom na australijskich lotniskach

Prawo i polityka

IATA przygląda się opłatom na australijskich lotniskach

Justyna Urbaniak 19 czerwca 2018

160 mln euro na inwestycje w bułgarskie lotnisko

Infrastruktura i lotniska

160 mln euro na inwestycje w bułgarskie lotnisko

Justyna Urbaniak 18 czerwca 2018

Fraport Greece obniża opłaty lotniskowe na greckich lotniskach

Infrastruktura i lotniska

Fraport Greece obniża opłaty lotniskowe na greckich lotniskach

Justyna Urbaniak 18 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS