ACI Europe: Dynamiczny wzrost liczby pasażerów na rynku europejskim - Rynek Lotniczy
 
Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

ACI Europe: Dynamiczny wzrost liczby pasażerów na rynku europejskim


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-06-21 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ACI Europe: Dynamiczny wzrost liczby pasażerów na rynku europejskim
fot. Pixabay
Według danych organu lotniskowego ACI Europe ruch pasażerski na europejskich lotniskach podwoi się o 2040 do 4,5 miliarda. ACI Europe zaznacza jednak, że wzrost liczby pasażerów napędzają przede wszystkim tanie linie lotnicze, co ma znaczący wpływ na przychody lotnicze. 
Europejskie porty lotnicze obsłużyły w ubiegłym roku 2,23 miliarda pasażerów, co jest wynikiem rekordowym. W ciągu ostatnich pięciu lat liczba pasażerów korzystających z portów lotniczych w regionie wzrosła o 513 milionów, wynika z danych ACI Europe. Do tej pory liczba pasażerów w Europie wzrosła o 6,9 proc. rok do roku. 90 procent europejskich portów lotniczych oferuje zniżki przewoźnikom, co służy przyciąganiu, zatrzymywaniu i rozwojowi ruchu lotniczego.

– Ten rodzaj wzrostu wiąże się z poważnymi wyzwaniami operacyjnymi i wywiera duży nacisk na nasz personel i infrastrukturę – powiedział Olivier Jankovec, dyrektor generalny ACI Europe. Jak przyznał Jankovec, wzrost natężenia ruchu na europejskich lotniskach jest poważnym problemem, ale jakość usług dla pasażerów znacznie się poprawiła.

Jankovec dodał, że spodziewany wzrost liczby pasażerów do 2040 r. będzie wynikał ze zmieniających się zachowań konsumenckich, do czego przyczynia się ultrumobilne pokolenie millenialsów oraz zamożnych i zdrowych emerytów.

Ewolucja samolotów umożliwi również bardziej bezpośredni rozwój połączeń, podczas gdy rosnący popyt ze strony rynków wschodzących również spowoduje wzrost liczby pasażerów, prognozuje przedstawiciel ACI. – Te nowe fundamenty podważają status Europy jako dojrzałego rynku lotniczego – powiedział.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
ACI Europe ustaliło nową politykę dotyczącą prywatyzacji lotnisk

Prawo i polityka

ACI Europe ustaliło nową politykę dotyczącą prywatyzacji lotnisk

Justyna Urbaniak 20 czerwca 2018

ACI Europe: Opłaty lotniskowe nie mają wpływu na ceny biletów

Biznes i przemysł

ACI Europe: Opłaty lotniskowe nie mają wpływu na ceny biletów

Justyna Urbaniak 07 maja 2018

Konsolidacje linii lotniczych ryzykowne dla regionalnych lotnisk w Europie

Infrastruktura i lotniska

Konsolidacje linii lotniczych ryzykowne dla regionalnych lotnisk w Europie

Justyna Urbaniak 31 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS