Partner serwisu

Związkowcy żądają zmiany negocjatora ze strony LOT-u

Aleksander Domański 31.10.2018

Związkowcy żądają zmiany negocjatora ze strony LOT-u
fot. LOT
Wczoraj późnym wieczorem związkowcy protestujący od 18 października przedłużyli zawieszenie akcji protestacyjnej do dzisiaj do 22:30, ale jednocześnie wysunęli żądanie zmiany negocjatora ze strony władz spółki. 
Szef Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT Adam Rzeszot przekazał informacje dziennikarzom, że rozmowy z zarządem LOT-u zostały przerwane. Powodem są groźby kierowane pod adresem związków i ich przedstawiciela, profesor Moniki Gładoch. 

Oświadczenie związków 

– To dzisiejsze, a także wczorajsze zachowanie zarządu, polegające na bezprawnym pytaniu i nagrywaniu pracowników przywracanych do pracy, świadczy o prawdziwych jego intencjach. Jesteśmy gotowi do kontynuowania rozmów pod warunkiem zmiany negocjatora po stronie pracodawcy. Strajk w takiej samej formie jak dziś zostaje przedłużony do jutra do 22.30 – tłumaczył Rzeszot. 

Nieco światła na sprawę rzuciła też profesor Gładoch. – W trakcie trwających rozmów z zarządem w chwili, gdy okazało się, że na ten moment komitet strajkowy nie podpisze porozumienia, jakiego oczekuje strona zarządu, dowiedziałam się, że reprezentując strajkujących, namawiam ich do akcji strajkowej i będę ponosić odpowiedzialność materialną za szkodę związaną ze strajkiem – wyjaśniała Gładoch. – Traktuje to jako groźbę bezprawną i w związku z tym nie mogę dalej prowadzić rozmów z osobą, od której doznałam tych szykan – podkreśliła profesor. 

Oświadczenie LOT-u 

Oświadczamy, że podczas wczorajszych rozmów nie doszło do sytuacji przedstawionej w mediach przez Panią negocjator i podanej wieczorem jako przyczyna jej popołudniowej rezygnacji z reprezentowania strony związkowej. Przedmiotem negocjacji rozpoczętych w ubiegły piątek z innym negocjatorem, który w sobotę również zrezygnował z reprezentowania strony związkowej, były bowiem i pozostają sprawy pracownicze a nie kwestie związane z osobami kolejnych negocjatorów. Podstawowym celem spółki LOT jest bowiem jak najszybsze osiągnięcie porozumienia i zakończenie akcji protestacyjnej. Bardzo bolejemy nad tym, że nie można potwierdzić, jaki był stan faktyczny prowadzonych rozmów, gdyż – w imię wzajemnego zaufania – obie strony zgodziły się nie rejestrować przebiegu rozmów. 

W związku z tą zasadniczą rozbieżnością dotyczącą relacji z prowadzonych wczoraj negocjacji postulujemy, aby były one od dziś nagrywane przez obie strony. Unikniemy w ten sposób interpretacji prowadzonych rozmów a tym bardziej bezpodstawnych oskarżeń dotyczących ich przebiegu. 

Jednocześnie informujemy, że na godz. 10.00 zaprosiliśmy reprezentantów strony strajkowej, w dowolnym składzie, na rozmowy w sprawie zakończenia strajku. Wyrażamy nadzieję, że nasza wola zakończenia tego strajku zostanie dziś zrealizowana. 


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Strajk w PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony