Partner serwisu

Zniesienie obostrzeń po przylocie. Znikają testy, maseczki i kwarantanna

Redakcja 29.03.2022

Zniesienie obostrzeń po przylocie. Znikają testy, maseczki i kwarantanna
Fot. Łukasz Malinowski
Urząd Lotnictwa Cywilnego przypomina, że od 28 marca bieżącego roku osoby przylatujące do Polski są już zwolnione z obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.
Pasażerowie międzynarodowych połączeń po wylądowaniu nad Wisłą nie muszą już wypełniać Karty Lokalizacji Podróżnego ani także wykonywać testów w kierunku obecności wirusa COVID-19.

Ponadto zniesione zostały obowiązki odbywania kwarantanny po przylocie, a także zakrywania ust i nosa. Podróżni nie muszą już także okazywać certyfikatu szczepienia.

Polskie Linie Lotnicze LOT przypominają jednak, że pomimo zniesienia obowiązku noszenia maseczek, warto zadbać o zdrowie swoje, innych pasażerów oraz załóg. W tym celu narodowy przewoźnik zachęca do zakrywania nosa i ust jeszcze podczas lotów.

Nie jest to jednak już wymóg, bowiem zgodnie z obowiązującą od poniedziałku decyzją ministra zdrowia Adama Niedzielskiego zasłanianie twarzy w miejscach, gdzie jest dużo ludzi, pozostanie jedynie jako rekomendacja. Zniesienie obowiązku noszenia maseczek nie będzie oczywiście dotyczyło podmiotów leczniczych.

Na osoby z pozytywnym testem Covid-19 nie jest już także nakładana obowiązkowa izolacja. Zniesiona została również kwarantanna dla domowników oraz kwarantanna związana z przekraczaniem granicy. Chorzy będą musieli izolować się samodzielnie. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE
 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo