Partner serwisu

Znamy dokładną datę uruchomienia nowego lotniska dla Pekinu

Justyna Urbaniak 08.07.2018

Znamy dokładną datę uruchomienia nowego lotniska dla Pekinu
mat. Zaha Hadid Architects
Nowe lotnisko w Pekinie, które jest obecnie w budowie, zostanie oddane do użytku 30 września 2019 r. – wynika z informacji podanych przez Chińską Administrację Lotnictwa Cywilnego (CAAC). Port przystosowany będzie do obsługi 75 mln pasażerów rocznie. Docelowo jednak ma ich obsługiwać ponad 100 mln.
Nowe lotnisko, zlokalizowane 46 kilometrów na południe od centrum Pekinu, zakończy certyfikację 30 czerwca 2019 roku. Jednocześnie północna droga ekspresowa lotniska będzie gotowa do użycia w grudniu tego roku.

Lotnisko ma za zadanie odciążyć zatłoczone lotnisko w Pekinie na północno-wschodnich przedmieściach. Nowe lotnisko będzie miało cztery pasy startowe i będzie przystosowane do obsługi 620 000 lotów rocznie. Początkowo port będzie mógł obsłużyć 75 mln pasażerów w ciągu roku. Po pewnym czasie zdolność odprawy może przekroczyć stopień nawet 100 mln podróżnych i 4 mln ton ładunków rocznie.

Koszt budowy lotniska wyniesie prawie 13 mld dolarów. Lokalizacja Beijing New Airport została zatwierdzona już w roku 2014. Szacuje się, że do 2025 roku istniejące już w stolicy Chin lotnisko i nowy port lotniczy będą obsługiwały łącznie 170 mln pasażerów rocznie, w tym 25 mln pasażerów lotów międzynarodowych.

Powstanie megalotniska będzie korzystne dla wprowadzenia równowagi i złagodzenia rywalizacji o hegemonię pomiędzy trzema wielkimi, chińskimi liniami lotniczymi: Air China, które kontrolują rejon Pekinu, China Eastern Airlines – Szanghaju i China Southern Airlines w Kantonie.

Nowe lotnisko stanie się również hubem dla członków sojuszu linii lotniczych SkyTeam, globalnej grupy przewoźników, zrzeszającej m.in. China Eastern Airlines i China Southern Airlines. Dwie chińskie linie lotnicze będą mogły obsłużyć nawet 40 proc. wszystkich pasażerów Beijing New Airport w atrakcyjnych slotach, na połączeniach do Europy i Stanów Zjednoczonych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony