Partner serwisu

Znamy członków zarządu spółki CPK

Emilia Derewienko 04.12.2018

Znamy członków zarządu spółki CPK
fot. Wikimedia Commons
Cztery osoby znalazły się w zarządzie spółki celowej, która wybuduje Centralny Port Komunikacyjny. Prócz znanego już od września dr. Jacka Bartosiaka znaleźli się w nim: Piotr Malepszak, Dariusz Sawicki i Michał Wrona. – Dzisiaj jesteśmy na etapie przygotowywania procesu – mówił pełnomocnik ds. budowy CPK, Mikołaj Wild.
We wtorek 4 grudnia poznaliśmy wszystkich członków zarządu spółki CPK sp. z o.o. Piotr Malepszak to ekspert kolejowy, Dariusz Sawicki jest odpowiedzialny za współtworzenie portów w Azji i USA a Michał Wrona to człowiek o doświadczeniu w bankowości inwestycyjnej, ekspert w pozyskiwaniu finansowania na zasadach komercyjnych.

Media już wcześniej obiegła informacja o tym, że jednym z członków zarządu spółki jest Piotr Malepszak, ceniony kolejarz, były członek zarządu Kolei Dolnośląskich. Od 2008 roku pracował w PKP PLK – począwszy od stanowiska specjalisty do dyrektora biura i pełnomocnika zarządu ds. rewitalizacji linii kolejowych. To ceniony na rynku kolejowym fachowiec.

Spółka będzie się rozwijać i zgodnie ze słowami członków zarządu wkrótce w firmie będzie kilkadziesiąt osób. – Udało nam się zgromadzić najlepszych ekspertów na polskim rynku. Pozostało nam tylko zrealizować zadanie, które przed nami zostało postawione – mówił podczas prezentacji członków zarządu wiceminister infrastruktury, Mikołaj Wild i zarazem pełnomocnik ds. budowy CPK. Jak stwierdzili członkowie zarządu, jest to „zarząd ekspercki”.

– Teraz spółka musi zmobilizować własne siły i musimy wejść w proces, zaplanować inwestycje na 2019 rok. Przy tego typu inwestycji jest mnóstwo zagadnień – to intermodalny węzeł – a więc jest ogrom zadań. Trzeba odpowiedzialnie do tego podejść. To zajmie nam następne tygodnie, wtedy wyłonimy to, co będziemy robić w 2019 roku – mówił Jacek Bartosiak, prezes zarządu spółki.

Na pytanie o to, jak wyglądało kompletowanie zespołu, wiceminister Wild podkreślił, że zarówno Jacek Bartosiak, jak i Piotr Malepszak, byli członkami zespołu doradczego, gdzie „mogli pokazać swoje kompetencje w praktyce”. – Umieją przeprowadzać proces inwestycyjny i mają w tym doświadczenie – dodał. Odnośnie pozostałych członków zarządu, dołączyli do zespołu doradczego później, ale wedle wiceministra Wilda „trudno było znaleźć dla nich inne określenia niż superlatywy”.

W tym tygodniu informowaliśmy również o tym, że spółka została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego i figuruje pod warszawskim adresem Aleje Jerozolimskie 134. W skład Rady Nadzorczej firmy wchodzą cztery osoby: radca prawny Adrian Dworzyński, Janusz Ogłaza, dyrektor inwestycyjny z Polskiego Funduszu Rozwoju, Dagmara Zawadzka (Bank Gospodarstwa Krajowego) oraz Sylwia Matusiak – była dyrektor Centrum Informacyjnego Rządu.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Centralny Port Komunikacyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony