Partner serwisu

Zmiana w zarządzie CPK. Rezygnacja Matusiak

Redakcja/inf. pras. 16.02.2021

Zmiana w zarządzie CPK. Rezygnacja Matusiak
fot. CPK
Sylwia Matusiak z przyczyn osobistych złożyła rezygnację z funkcji członka zarządu spółki Centralny Port Komunikacyjny – poinformował Konrad Majszyk, rzecznik Portu Solidarność, redakcję Rynku Lotniczego.
Decyzję ustępującego członka zarządu zatwierdziła w piątek (12 lutego) rada nadzorcza spółki. W związku z tym skład zarządu spółki zmniejszył się o jedną osobę.

Sylwia Matusiak była związana ze spółką CPK od momentu rozpoczęcia jej działalności, czyli od listopada 2018 roku. Najpierw jako członek rady nadzorczej, a następnie od grudnia 2019 roku jako członek zarządu odpowiedzialny za komunikację. Zgodnie z regulacjami wewnętrznymi spółki, formalne kompetencje i nadzór wynikający z tej funkcji zostały przeniesione bezpośrednio pod prezesa CPK.

Spółka podpisała niedawno umowę z konsultantem ds. badań terenu na obszarze przyszłego portu lotniczego. To kolejne działania w terenie podejmowane przez spółkę. Budowa nowego lotniska to wieloetapowy i wieloletni proces, którego początek wyznaczają analizy środowiskowe i terenowe. Przed wbiciem „pierwszej łopaty” trzeba dokładnie zbadać charakterystykę obszaru przyszłej inwestycji pod kątem środowiska naturalnego, ukształtowania terenu czy warunków hydrologicznych. W większości przypadków ten proces trwa latami.

Podpisana z Multiconsult Polska umowa dotyczy wsparcia technicznego przez Konsultanta ds. badań terenu. To kolejny etap działań w tzw. regionie lotniskowym. W zakres działań wchodzą analizy przestrzenne terenu oraz podłoża gruntowego i posłużą one do stworzenia Master Planu oraz dokumentacji przedprojektowej dla CPK. Powierzchnia obszaru wskazanego do analiz wstępnych wynosi około 75 km kw., zaś dla badań przygotowawczych – około 35 km kw. Badania hydrogeologiczne i pomiary fotogrametryczne będą realizowane na obszarze około 157 km kw.

Ważną częścią umowy jest analiza możliwości zastosowania rozwiązań geotermalnych (geotermii nisko- i średniotemperaturowej). Zgodnie z założeniami budowa Portu Solidarność ma być realizowana w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju, z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii (OZE). Więcej o tym pisaliśmy w tym tekście

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Centralny Port Komunikacyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony