Partner serwisu

Zipair Tokyo w końcu wystartuje z lotami pasażerskimi?

Avgeek 11.10.2020

Zipair Tokyo w końcu wystartuje z lotami pasażerskimi?
Fot. Melv_L - MACASR Wikimedia Commons
Japoński start-up Zipair Tokyo poinformował, że rozpocznie loty pasażerskie do Seulu na lotnisko Incheon 16 października br. po tym, jak planowany na połowę tego roku start został opóźniony przez kryzys Covid-19. Wcześniej w tym roku (3 czerwca) linia rozpoczęła loty cargo pomiędzy lotniskami Tokio-Narita i Bangkok-Suvarnabhumi.
Do stolicy Korei Południowej polecimy dwa razy w tygodniu z tokijskiego lotniska Narita - poinformowała niskokosztowa spółka zależna Japan Airlines (JAL). Na chwilę obecną będzie to jedyny japoński przewoźnik, który połączy oba miasta, ale należy mieć na uwadze, że harmonogram lotów oczekuje na zatwierdzenie przez urzędy lotnicze obu państw.

- W związku z globalnym wpływem Covid-19 na lotnictwo, uruchomienie lotów pasażerskich przez Zipair Tokyo zostało wcześniej przełożone. Dlatego mamy nadzieję, że w końcu w połowie października będziemy mogli powitać pierwszych pasażerów - możemy przeczytać w oświadczeniu przewoźnika.

Niskokosztowa spółka Japan Airlines (JAL) miała początkowo obsługiwać loty pasażerskie dwoma samolotami boeing 787-8. Start nowej linii planowany był na 14 maja 2020 r. kiedy zainaugurowane miały zostać codzienne loty z Tokio (Narita) do Bangkoku (Suvarnabhumi). Od 1 lipca 2020 r. dołączyć do siatki miało codzienne połączenie Tokio-Narita – Seul-Incheon. Kolejnymi trasami miały być miasta w Azji, a następnie w Europie i na Zachodnim Wybrzeżu USA. Low cost JAL-u miał rozpocząć loty w sezonie letnim 2020 r. kiedy Japonia miała być gospodarzem letnich Igrzysk Olimpijskich, a te zostały przełożone na 2021 r.

Więcej na temat Zipair można przeczytać "Zipair Tokyo z certyfikatem AOC. Start w maju 2020 r." oraz "Zipair Tokyo zaprezentował wnętrza swoich B787 (Zdjęcia)".

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony