Partner serwisu

Zielona Góra: Wzrost liczby pasażerów w marcu i trzy razy więcej operacji

inf. pra 07.04.2022

Zielona Góra: Wzrost liczby pasażerów w marcu i trzy razy więcej operacji
fot. Witold Urbanowicz
Marzec był najlepszym miesiącem tego roku w Porcie Lotniczym Zielona Góra-Babimost. Wyniki lotniska pokazują wzrost zainteresowania podróżami z zielonogórskiego lotniska i są kolejnym sygnałem odbudowy ruchu lotniczego po pandemii.
Ubiegły miesiąc był najlepszym w 2022 roku zarówno pod względem liczby obsłużonych pasażerów, jak i operacji lotniczych. W marcu z usług zielonogórskiego lotniska skorzystało 1713 podróżnych, czyli 50 procent więcej niż przed miesiącem. Dla porównania: w marcu 2019 roku port w Babimoście obsłużył 1701 osób.

Prawie trzykrotnie „miesiąc do miesiąca” wzrosła też liczba operacji lotniczych: ze 127 w lutym do aż 342 w marcu. To również zdecydowanie lepszy wynik od tego, o którym informowano w marcu 2019 roku, kiedy to w raportach lotniska w Zielonej Górze zarejestrowano 118 startów i lądowań.

Podobnie jak dotychczas, zdecydowana większość klientów lubuskiego portu podróżowała samolotami LOT-u na trasie między Zieloną Górą a Warszawą.

Zarządzające lubuskim lotniskiem „Porty Lotnicze” prognozują, że - o ile planów nie pokrzyżuje wojna na Ukrainie - najbliższe miesiące przyniosą jeszcze większe ożywienie w ruchu. Jego szczyt tradycyjnie będzie przypadać na okres wakacyjny.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony