Partner serwisu

Zielona Góra: Rekordowy lipiec, dziesięć razy więcej pasażerów międzynarodowych

Rafał Dybiński 05.08.2021

Zielona Góra: Rekordowy lipiec, dziesięć razy więcej pasażerów międzynarodowych
fot. Witold Urbanowicz
Lipiec był najlepszym miesiącem w całym 2021 roku pod względem liczby pasażerów na lotnisku w Zielonej Górze-Babimoście. Wakacyjne kierunki cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, pasażerów przybywa, a lotnisko stara się odrabiać straty.
Rozbudowanie siatki połączeń na lotnisku na lubuskim lotnisku przynosi oczekiwane rezultaty. W lipcu z usług portu w Zielonej Górze skorzystało w sumie 3573 pasażerów. To prawie dwa razy więcej niż miesiąc wcześniej. Jeśli wziąć pod uwagę tylko ruch zagraniczny, to liczba pasażerów wyniosła 1703, co oznacza dziesięciokrotny wzrost względem czerwca.

– Dla lotniska w Zielonej Górze atrakcyjne kierunki wakacyjne na południe Europy okazały się strzałem w dziesiątkę – mówi rzecznik prasowy PPL Andrzej Klewiado. – Wznowienie lotów czarterowych zachęca do podróży oraz przekłada się na lepsze wyniki portu – stwierdził Klewiado.

Zauważalnie rośnie też liczba operacji lotniczych – w lipcu lotnisko w Zielonej Górze-Babimoście obsłużyło 192 rejsy, co stanowi wzrost o ponad 27 proc. w porównaniu z czerwcem bieżącego roku.

Niebagatelny wpływ na lipcowe wyniki portu miały – poza połączeniami pomiędzy Zieloną Górą a Warszawą realizowanymi przez PLL LOT – cieszące się popularnością loty czarterowe do Antalyi w Turcji realizowane przez Freebird Airlines oraz obsługiwane przez PLL LOT rejsy do chorwackiej Rijeki. –  Wciąż daleko nam do rekordowych wyników z 2019 roku, lecz stopniowo odrabiamy straty i wierzymy, że sezon wakacyjny będzie kolejnym krokiem w stronę powrotu do normalności – podsumował Klewiado.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony