Partner serwisu

Zielona Góra: Rekordowy kwartał i sukces połączeń do Turcji

Rafał Dybiński 20.10.2021

Zielona Góra: Rekordowy kwartał i sukces połączeń do Turcji
fot. Witold Urbanowicz
Trzeci kwartał na zielonogórskim lotnisku był prawie trzykrotnie lepszy pod względem liczby pasażerów niż każdy z dwóch poprzednich. Od lipca do września tego roku port lotniczy obsłużył 11081 osób, co oznacza, że udało się wypracować ponad 83 proc. ruchu sprzed pandemii.
Tylko we wrześniu lubuskie lotnisko odwiedziło 3145 podróżnych. To o prawie 30 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego oraz ok. 28 proc. mniej względem tegorocznego sierpnia, czyli czasu szczytu wakacyjnego.

– Ponad trzy tysiące pasażerów w ubiegłym miesiącu to dobry wynik, który jest przede wszystkim efektem atrakcyjniejszej siatki połączeń, rozbudowanej jeszcze przed sezonem letnim – wyznał Andrzej Klewiado, rzecznik PPL. – Cieszymy się z tak dobrego finału sezonu wakacyjnego i mamy nadzieję, że czwarta fala pandemii dla transportu lotniczego nie będzie już tak groźna, jak trzy poprzednie – dodał Klewiado.

We wrześniu pasażerowie połączeń czarterowych stanowili prawie 43 proc. wszystkich odprawionych na lotnisku w Zielonej Górze. Sukcesem tu okazały się połączenia do Turcji realizowane przez Freebird. Dużym zaskoczeniem był prawie 10-procentowy wzrost liczby podróżnych w lotach czarterowych względem lipca, czyli początku sezonu wakacyjnego.

Na trasach krajowych podróżowały 1704 osoby. Zdecydowana większość z nich – bo aż 1699 – wybrała połączenia regularne pomiędzy Zieloną Górą a Warszawą realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Na kierunki zagraniczne zdecydowało się 1441 podróżnych. W przypadku kierunków zagranicznych szczególnym zainteresowaniem cieszyły się połączenia do Chorwacji.

We wrześniu padł rekord dekady, jeśli chodzi o liczbę operacji lotniczych – wykonano 338 startów i lądowań. To przede wszystkim efekt coraz większego zainteresowania lotami szkoleniowymi oraz General Aviation, które bardzo dobrze rozwijają się na lubuskim lotnisku.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony