Partner serwisu

Zielona Góra: Powolna odbudowa ruchu przed inauguracją lotów do Lwowa

inf. pras 07.12.2021

Zielona Góra: Powolna odbudowa ruchu przed inauguracją lotów do Lwowa
fot. Witold Urbanowicz
Powolna, lecz konsekwentna, odbudowa ruchu lotniczego jest widoczna na lotnisku w Zielonej Górze. W listopadzie z usług lubuskiego portu lotniczego skorzystało 1533 pasażerów.
Wyniki z jedenastego miesiąca bieżącego roku oznaczają o ponad 48 proc. mniej podróżnych niż w 2019 roku, ale 40 proc. więcej niż w ubiegłym roku i niespełna 18 proc. mniej względem tegorocznego sierpnia, czyli czasu szczytu wakacyjnego, kiedy lotnisko odnotowywało rekordowe wyniki. Te liczby pokazują, że już teraz – mimo niesprzyjającego okresu w roku i czwartej fali pandemii – możemy obserwować pozytywne zmiany na rynku lotniczym. Wszystko wskazuje na to, że ostatni kwartał roku może być nawet dwa razy lepszy zarówno od pierwszego, jak i od drugiego kwartału 2021 roku.

W całym listopadzie na lubuskim lotnisku wykonano 141 operacji lotniczych. Najchętniej wybieranym kierunkiem były połączenia do Warszawy realizowane przez PLL LOT. Ponieważ wyniki portu lotniczego są obiecujące, PLL LOT zdecydowały się na poszerzenie siatki połączeń. Już 9 grudnia narodowy przewoźnik uruchomi bezpośrednie loty z Zielonej Góry-Babimostu do Lwowa. Będzie to pierwsze regularne międzynarodowe połączenie z lubuskiego lotniska.

Rejsy na trasie Zielona Góra – Lwów będą realizowane raz w tygodniu. Samolot z Babimostu wystartuje w czwartki o 21.40, by dotrzeć do celu 20 minut po północy następnego dnia czasu lokalnego. Powrotne rejsy zaplanowano w piątki o 7:40 z lądowaniem w Zielonej Górze o 8:10. Połączenie będzie obsługiwane maszynami Bombardier Dash Q400.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony